Новини 2019-11-15 09:57

Імпічмент Трампа. Демократи звинуватили президента у хабарництві

Ненсі Пелосі послалася на свідчення Вільяма Тейлора і Джорджа Кента.

Спікер Палати представників Конгресу США Ненсі Пелосі заявила, що дії американського президента стосовно України були хабарництвом. Про це вона сказала 14 листопада, передає The Washington Post.

 

Пелосі послалася на свідчення виконувача обов'язків посла США в Україні Вільяма Тейлора та заступника помічника держсекретаря Джорджа Кента, які під час відкритих слухань у Конгресі підтвердили, що Трамп перевищив свої повноваження і вимагав від української влади проведення розслідування проти його конкурента Джо Байдена. 

 

"Руйнівні свідчення підтверджують докази хабарництва, виявлені під час розслідування, а також те, що президент зловживав владою і порушив присягу, погрожуючи позбавити (Україну) допомоги Білого дому в обмін на розслідування свого політичного суперника", - зазначила демократ. 

 

Білий дім та республіканці у відповідь заявили, що дипломати недостатньо добре знали дії Трампа щодо України. Законодавці з Республіканської партії зазначили, що Кент і Тейлор ніколи не говорили безпосередньо з президентом, тому не можуть стверджувати, що він збирався робити. 

 

Нагадаємо, 6 листопада Палата представників Конгресу США оприлюднила стенограми слухань з участю спецпредставника США Курта Волкера й посла при ЄС Гордона Сондленда на закритих слуханнях, що відбулися минулого місяця. 

 

У свідченнях йдеться про те, що Рудольф Джуліані, адвокат Трампа, переконував американського лідера в корумпованості України. 

 

Днем раніше опублікували свідчення екс-посла США в Україні Марі Йованович. Там йдеться, що президент США тиснув на Держепартамент та вимагав відставки Йованович. 

 

Також під час свідчень заступниця помічника міністра оборони США Лаура Купер підтвердила, що Трамп наказав Управлінню бюджету заморозити сотні мільйонів доларів військової допомоги для України.

 

Цього тижня, 13 та 15 листопада, проходять перші громадські слухання у справі. 

 

Також свідчити будуть колишній директор Ради нацбезпеки з європейських справ Олександр Віндман, посол США в ЄС Гордон Сондленд, колишній представник США з питань України Курт Волкер.

 

13 листопада Тейлор заявив, що Трамп телефонував послу США в Євросоюзі Гордону Сондленду і прямо запитував у нього про розслідування справи колишнього віце-президента Джо Байдена та його сина. 

схожі новини