Новини 2019-11-25 11:02

Імпічмент Трампа. Порошенко розповів, чи тиснув на нього Джуліані

П'ятий президент заявив, що адвокат Трампа не піднімав у розмовах питання Байденів.

П'ятий президент Петро Порошенко розповів, що мав дві зустрічі з Рудольфом Джуліані, адвокатом президента США. Про це він сказав на Форумі з міжнародної безпеки у Канаді, передає Голос Америки

 

На уточнювальні запитання, чи просив щось Джуліані за такі послуги, п'ятий президент спочатку відповів обтічно, але згодом дав однозначну відповідь: "Дивіться, я президент України, величної Європейської нації, великої Європейської країни, найбільшої за територією в Європі. І звичайно, я не можу уявити такого типу розмов зі мною як з президентом України".

 

Порошенко також сказав, що Джуліані не піднімав питання "Бурісми" чи Байденів.

 

Він також закликав міжнародну спільноту не забувати про російську агресію: "Хто зацікавлений у тому, щоб Україну не бачили як об'єкт російської агресії, що стало причиною введення санкцій проти Росії, поки та не залишить українську територію? Тепер ми переключаємо нашу увагу на так званий "Україна-ґейт". Хто в цьому зацікавлений? Україна? Точно ні. Сполучені Штати? Точно ні. Одна особа - та, яка сидить в Росії".

 

Нагадаємо, 6 листопада Палата представників Конгресу США оприлюднила стенограми слухань з участю спецпредставника США Курта Волкера й посла при ЄС Гордона Сондленда на закритих слуханнях, що відбулися минулого місяця. 

 

У свідченнях йдеться про те, що Рудольф Джуліані, адвокат Трампа, переконував американського лідера в корумпованості України. 

 

Днем раніше опублікували свідчення екс-посла США в Україні Марі Йованович. Там йдеться, що президент США тиснув на Держепартамент та вимагав відставки Йованович. 

 

Також під час свідчень заступниця помічника міністра оборони США Лаура Купер підтвердила, що Трамп наказав Управлінню бюджету заморозити сотні мільйонів доларів військової допомоги для України.

 

Цього тижня, 13 та 15 листопада, проходять перші громадські слухання у справі. 

 

Також свідчити будуть колишній директор Ради нацбезпеки з європейських справ Олександр Віндман, посол США в ЄС Гордон Сондленд, колишній представник США з питань України Курт Волкер.

 

13 листопада Тейлор заявив, що Трамп телефонував послу США в Євросоюзі Гордону Сондленду і прямо запитував у нього про розслідування справи колишнього віце-президента Джо Байдена та його сина. 

 

25 листопада ЗМІ повідомили, що бізнесмен, клієнт  Джуліані Лев Парнас надав Конгресу США аудіо, відео та фото, які містять інформацію щодо спроб США змусити Україну почати розслідування сім'ї колишнього віце-президента США