Новини 2019-11-26 17:17

Денісова закликала іноземних дипломатів захистити фігурантів "справи Хізб ут-Тахрір"

Омбудсмен звернулася до посла Білорусі та генконсулів Вірменії і Румунії з проханням бути присутніми під час судових засідань у справі кримських татар.

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова закликала дипломатів Білорусі, Румунії та Вірменії сприяти захисту прав українських політв'язнів, фігурантів "справи Хізб ут-Тахрір". Про це омбудсмен написала у вівторок, 26 листопада, у Telegram-каналі.

 

За словами Денісової, до неї надходить інформація про систематичні порушення прав фігурантів "справи Хізб ут-Тахрір", яких незаконно утримують в Росії та на території окупованого Криму. Тому вона закликала іноземних дипломатів сприяти захисту прав українських політв'язнів.

 

"Через це звертаюся до дипломатичних представників з проханням вжити усіх можливих заходів для здійснення неупередженого та об’єктивного моніторингу дотримання прав і свобод громадян України. Зокрема, бути присутніми під час судових засідань у справі стосовно ув’язнених громадян України, яких обвинувачують в участі у нібито незаконній релігійній організації "Хізб ут-Тахрір", - написала омбудсмен.

 

Так, Денісова звернулася до посла Білорусі в РФ Володимира Неронського, генконсула Вірменії в Ростові-на-Дону Вардана Асояна та генконсула Румунії Даніеля Михай з проханням застосувати дипломатичні важелі для спонукання Росії дотримувати принципів гуманізму та поважати права людини.

 

Нагадаємо, Південний окружний військовий суд у Ростові-на-Дону у вівторок, 12 листопада, засудив до ув'язнення в колонії суворого режиму шістьох фігурантів ялтинської "справи Хізб ут-Тахрір".

 

Згідно з рішенням суду, Мусліма Алієва засудили до 19 років ув'язнення, Інвер Бекіров отримав 18 років, Емір-Усеїн Куку – 12 років, Вадим Сірук – 12 років, Арсен Джеппаров – 7 років і Рефат Алімов – 8 років.

схожі новини