Новини 2019-12-04 19:30

Трамп заявив, що США не визначилися з санкціями щодо «Північного потоку-2»

Тема газогону є однією з тих, які американський президент обговорює з канцлеркою Ангелою Меркель в Лондоні.

США не визначилися щодо санкцій проти компаній, які беруть участь у будівництві газопроводу  «Північний потік-2». Про це в середу, 4 грудня, заявив президент США Дональд Трамп в Лондоні перед зустріччю з німецькою канцлеркою Ангелою Меркель.

 

«Насправді, ми поки що не визначилися», - сказав Трамп, додавши, що це, можливо, буде проблемою для Німеччини, яка муситиме працювати над цим сама.

 

Тема «Північного потоку-2» є однією з тих, які Трамп обговорює з Меркель в Лондоні.

 

Як відомо, щоб постачати до Європи газ в обхід України, Росія хоче запустити газогони «Північний потік-2» та «Турецький потік». Введення їх в експлуатацію дасть змогу РФ постачати ті ж обсяги газу до Європи, що й зараз, не використовуючи українські послуги з транзиту. «Північний потік-2» пролягатиме через води Росії, Фінляндії, Швеції, Німеччини та Данії.

 

«Північний потік-2» будує російський Газпром спільно з європейськими компаніями Engie, Uniper, OMV, Shell і Wintershall. Планувалося завершити його до кінця 2019 року. Запланована потужність «Північного потоку-2» - 55 млрд кубометрів газу за рік, довжина - понад 1,2 тисяч км. Загальна вартість проекту оцінюється у 9,5 млрд євро.

 

Україна, Польща, країни Балтики та США розглядають «Північний потік-2» як політичний проект, який РФ може використати для тиску на Європу.

 

7 червня 2019 року комітет з політичних питань і безпеки Парламентської асамблеї Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) ухвалив резолюцію щодо енергетичної безпеки в Європі, де згадуються «Північний потік-2» і «Турецький потік».

 

На початку листопада німецька правляча коаліція сформулювала поправку, що могла б скасувати жорсткі директиви Євросоюзу щодо сторонніх трубопроводів у випадку «Північного потоку-2». 8 листопада у Бундестазі мали голосувати за проект ратифікації директиви ЄС. Однак, того дня на засіданні не було кворуму, тож голосування перенесли. Тим не менш, 13 листопада правки до директиви таки затвердили.

 

24 листопада з’явилася інформація, що Конгрес США може включити положення про санкції проти «Північного потоку-2» в оборонний бюджет на 2020 рік.

 

Нагадаємо, зараз російський газ до Європи постачається через газотранспортну систему України в межах контракту, який завершується 31 грудня 2019 року. Нового контракту на транзит Україна та Росія ще не уклали. 

 

схожі новини