Новини 2019-12-06 09:01

Ріхард Герцінґер: Китай почав застосовувати економічну владу для взяття під контроль західних демократій

Міжнародне економічне та фінансове переплетіння не привело до демократизації таких держав, як Росія чи Китай.

Опанований комуністичною диктатурою Китай, що перетворився на світову економічну потугу, тепер застосовує економічну владу для взяття під контроль західних демократій. Про це в своїй авторській колонці для Тижня пише Ріхард Герцінґер, кореспондент розділу «Політика та суспільство» німецьких видань Die Welt та Welt am Sonntag.

 

За його словами, максима, за якою економічні зв’язки докладаються до послаблення авторитарних режимів, остаточно себе зжила. Міжнародне економічне та фінансове переплетіння не привело до демократизації таких держав, як Росія чи Китай. Навпаки, свою економічну силу вони застосовують для вдосконалення авторитарної системи та наступу на західні демократії.

 

«Втім, останні сигнали, які надходять від федерального уряду (Німеччини, - ред.), не свідчать про те, що він зрозумів епохальність масштабів такого виклику. Це, наприклад, демонструє урядове рішення, попри всі безпекові застереження, залучити до розбудови в Німеччині мобільної мережі 5G китайський технологічний концерн Huawei. Таку саму наївність Берлін демонструє й тоді, коли стверджує, що німецько-російський трубопровід «Північний потік-2», який посилить залежність Європи від путінського режиму, — «суто економічний проект», — зауважує Герцінґер.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

схожі новини