Новини 2019-12-11 11:53

Двом кримським татарам не надають належну медичну допомогу у колонії РФ - Денісова

Зеврі Абсеітова та Рустема Абільтарова було засуджено на 8 і 9 років у "справі Хізб ут-Тахрір".

Українським політв'язням, кримським татарам Зеврі Абсеітову та Рустему Абільтарову, яких незаконно утримують у російській колонії, не надають належну медичну допомогу. Про це у середу, 11 грудня, повідомила Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова у Facebook.

 

За інформацією омбудсмена, Зеврі Абсеітов має проблеми з зубами і нирками, а також гіпертонію ІІ ступеня, яка без постійного медичного контролю може спричинити інсульт.

 

 

Своєю чергою, Рустем Абільтаров має хронічні захворювання – пієлонефрит і ревматоїдний артрит. Крім того, раніше він переніс мікроінфаркт міокарда.

 

 

"Не дивлячись на існуючі проблеми зі здоров'ям, в порушення міжнародних стандартів утримання осіб, засуджених до позбавлення волі, медичні працівники не надають належну допомогу нашим співгромадянам", - зазначила Денісова.

 

Також омбусмен додала, що у невідкладному порядку звернулася до Уповноваженого з прав людини в РФ Татьяни Москалькової вжити термінових заходів з метою відновлення прав громадян України, а саме сприяти проведенню повного медичного обстеження, за результатами якого надати їм необхідну медичну допомогу.

 

Нагадаємо, Зеврі Абсеітова та Рустема Абільтарова було засуджено "Северо-Кавказским окружным военным судом РФ" на 8,9 років колонії суворого режиму за нібито участь у забороненій на території РФ релігійної організації "Хізб ут-Тахрір".

 

Як повідомлялося, фігуранта другої сімферопольської "справи Хізб ут-Тахрір", бранця Кремля Ремзі Бекірова помістили в психіатричну лікарню для проведення експертизи.

схожі новини