Новини 2019-12-12 09:26

Палата представників США затвердила оборонний бюджет, що включає військову допомогу Україні

Дональд Трамп пообіцяв не зволікати з підписанням проекту.

У середу, 11 грудня, Палата представників США затвердила законопроект про оборону на суму 738 млрд доларів, що включає виділення 300 млн доларів військової допомоги Україні. Про це повідомило Reuters.

 

Бюджет підтримали 377 конгресменів проти 48.

 

Як відомо, мова йде про фінансування Ініціативи з надання сприяння Україні у сфері безпеки, включаючи летальні засоби оборони.

 

Очікується, що документ  буде ухвалено до кінця 2019 року. У разі схвалення він буде переданий на підпис президенту країни Дональду Трампу. Своєю чергою, Трамп у Twitter пообіцяв не зволікати з підписанням проекту.

 

«Оце так! Усі наші пріоритети були реалізовані в остаточній версії закону про бюджетні асигнування на національну оборону: збільшення фінансування наших військ, перебудова наших військ, компенсація декретних відпусток, прикордонна безпека та космічні сили! Конгрес, не зволікайте з цим більше! Я підпишу цей історичний оборонний законопроект негайно!» - написав він.

 

 

Також, запропонований фінансовий план NDAA передбачає санкції щодо російських газогонів «Північний потік-2» та «Турецький потік».

 

Як відомо, військова допомога Україні опинилася в центрі розслідування імпічменту щодо Трампа. Наприкінці серпня 2019-го Трамп доручив своїй команді з національної безпеки переглянути програму військового фінансування України. Тим не менш, згодом Білий дім схвалив продовження фінансування. 23 вересня ЗМІ повідомляли, що Трамп наказав затримати надання допомоги за тиждень до телефонної розмови з президентом Володимиром Зеленським 25 липня.

 

25 вересня Білий дім оприлюднив офіційну стенограму тієї розмови. У ній Трамп нарікав, що Європа досить пасивна у своїй допомозі Україні. Також порушувалося питання розслідування щодо кандидата в президенти США Джо Байдена та його сина Гантера.

 

2 жовтня Трамп заявив, що заблокував військову допомогу Україні через високий рівень корупції і щоб змусити ЄС надавати більше допомоги. За його словами, він розблокував допомогу на особисте прохання сенатора Республіканської партії Роба Портмана.

 

22 жовтня під час виступу в Конгресі тимчасово повірений  у справах США в Україні Вільям Тейлор заявив, що Трамп поставив під умову відновлення допомоги в разі, якщо Україна зробить публічну заяву, що розслідуватиме справу Burisma та можливе втручання українців в американські вибори 2016 року. Як зазначив Тейлор, у стенограмі згадувалося прохання Трампа зробити послугу «практично без згадки про поновлення» допомоги.

 

12 листопада заступниця помічника міністра оборони США Лаура Купер підтвердила, що Трамп наказав заморозити допомогу.

 

17 листопада Трамп заявив, що Зеленський і міністр закордонних справ України Вадим Пристайко навіть не знали про затримку допомоги. За словами Трампа, Україна отримала гроші «без будь-яких умов», а на українських посадовців жодного тиску не чинилося.

 

18 листопада були оприлюднені свідчення співробітника штабу посольства США в Києві Девіда Голмса. Він вважає, що українці поступово зрозуміли, що їх просять зробити щось в обмін на зустріч з Трампом і на те, щоб військова допомога не була скасована.

 

19 листопада з’явилася інформація, що понад 35 млн з майже 400 млн доларів, виділених США на військову допомогу Україні, не надійшли до Києва.