Новини 2019-12-12 11:40

В ОП подякували США за ухвалення санкцій проти російських газопроводів

Раніше Палата представників 337 голосами підтримала оборонний бюджет, що передбачає обмеження щодо газогонів «Північний потік-2» та «Турецький потік».

У четвер, 12 грудня, в Офісі президента подякували Палаті представників Конгресу США за затвердження закону про оборонний бюджет, що передбачає санкції проти російських газогонів «Північний потік-2» та «Турецький потік». Про це повідомляється на сторінці ОП у Twitter.

 

«Україна вдячна за 337 голосів на підтримку санкцій, пов'язаних з будівництвом «Північного потоку-2». Це політичний проект, який підриває енергетичну безпеку Європи», - йдеться в повідомленні.

 

 

За словами прем’єр-міністра Олексія Гончарука у Twitter, ухвалені санкції «різко ускладнять будівництво російської труби».

 

 

Нагадаємо, 11 грудня Палата представників США затвердила законопроект про оборону на суму 738 млрд доларів, що включає виділення 300 млн доларів військової допомоги Україні та санкції проти російських газогонів. Бюджет підтримали 377 конгресменів проти 48. Президент США Дональд Трамп пообіцяв не зволікати з підписанням проекту.

 

Як передає «Європейська правда», цитуючи рішення Палати, санкції накладаються на: судна, які займалися прокладанням труб на глибині 100 футів нижче рівня моря, та іноземних осіб, які свідомо продавали, здавали в оренду або надавали ці судна для будівництва такого проекту або сприяли оманливим або складним операціям для надання цих суден для будівництва згаданих газопроводів.

 

Серед обмежень – заборона видачі американських віз та анулювання чинних віз для співробітників або співвласників компаній, що потрапили під ці санкції, а також заморожування майна та активів таких осіб на території США.

 

Зауважимо, зараз російський газ до Європи постачається через газотранспортну систему України в межах контракту, який завершується 31 грудня цього року. Нового контракту на транзит Україна та Росія ще не уклали. З цього приводу у Брюсселі триває низка тристоронніх перемовин Україна-Росія-Євросоюз. Дедлайн для укладення довгострокового контракту спливає 13 грудня. Щоб постачати до Європи газ в обхід України, Росія хоче запустити газогони «Північний потік-2» та «Турецький потік». Введення їх в експлуатацію дасть змогу РФ постачати ті ж обсяги газу до Європи, що й зараз, не використовуючи українські послуги з транзиту. Зокрема, «Північний потік-2» пролягатиме через води Росії, Фінляндії, Швеції, Німеччини та Данії. Данія стала останньою країною, що надала дозвіл на будівництво.

 

«Північний потік-2» будує російський Газпром спільно з європейськими компаніями Engie, Uniper, OMV, Shell і Wintershall. Планувалося завершити його до кінця 2019 року. Запланована потужність «Північного потоку-2» - 55 млрд кубометрів газу за рік, довжина - понад 1,2 тисяч км. Загальна вартість проекту оцінюється у 9,5 млрд євро.

 

Україна, Польща, країни Балтики та США розглядають «Північний потік-2» як політичний проект, який РФ може використати для тиску на Європу.

 

«Турецький потік» складається з двох ниток потужністю по 15,75 млрд кубометрів кожна. Його заплановано запустити 8 січня 2020-го. Через нього російський газ постачатиметься до Південної Європи. Як потенційні ринки Газпром розглядає Грецію, Італію, Болгарію, Сербію й Угорщину.