Новини 2019-12-13 14:06

Die Zeit: Європейським інтересам в Україні варто вийти за рамки вирішення конфлікту на Донбасі

Успіх України ставить апріорі під сумнів режим чинного президента РФ.

Європейським інтересам в Україні варто вийти за рамки вирішення конфлікту на Донбасі. Проект сильної України може змінити саму Росію, показуючи альтернативні варіанти історичного та подальшого державного розвитку, відмінного від вибудовуванні вертикалі влади на імперській спадщині. Про це йдеться в опублікованій в німецькій газеті Die Zeit статті щодо підсумків безпекової політики Європейського союзу.

 

Зауважується, що для України війна на Донбасі — це перешкода на шляху розвитку, для Росії ця війна — спосіб  унеможливити цей успіх, зберігаючи свій вплив на Донбасі та за його межами, та консервуючи себе в пост-імперській традиції. Успіх України ставить апріорі під сумнів режим чинного президента РФ.

 

Також повідомляється, що нинішня трансформація безпекового порядку денного Європи безпосередньо пов'язана із вирішенням питанням війни на сході України.

 

«У цьому контексті питання членства України в НАТО і ЄС набирає зовсім інших обрисів. Президент Франції Еммануель Макрон справедливо застерігає від згортання нинішньої дискусії по НАТО і фокусуванні лише на фінансових питаннях. Нова пані президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн, в свою чергу, пообіцяла створити «геополітичну комісію», серед основних пріоритетів  якої є бути стратегічним гравцем у регіоні у тому числі Східної Європи. У такому разі одним із головних пріоритетів такої комісії повинна була б стати нова європейська східна політика, яка визначить успіх України як стратегічного партнера та регіону як першорядного інтересу Європи», — йдеться в статті.


Наголошується, що таким чином ЄС може продемонструвати свою здатність діяти як стратегічний гравець шляхом ініціювання громадянської місії на сході України, це створить умови для поступового відновлення миру в цій частині світу.