Новини 2019-12-16 18:56

Імпічмент Трампа. Конгрес оприлюднив звіт із роз'ясненнями

Президента США обвинувачують у підкупі.

Конгрес США оприлюднив повний звіт із роз'ясненнями щодо імпічменту президента США Дональда Трампа. 

 

Документ, що складається зі 169 сторінок, оприлюднили перед голосуванням Палати представників щодо статей, за якими Трампа обвинувачують у зловживанні службовими повноваженнями та перешкоджанні розслідуванню Конгресу. 

 

У документі йдеться, що американського президента підозрюють у підкупі, який у США визнано злочином на федеральному рівні. Йдеться про тиск Трампа на президента України Володимира Зеленського щодо розслідування справ його конкурента Джо Байдена. 

 

Нагадаємо, 25 вересня Білий дім оприлюднив офіційну стенограму телефонної розмови Зеленського і Трампа за 25 липня, яка стала приводом для початку процесу імпічменту президента США. Трампа звинуватили у тому, що він тиснув на президента України Володимира Зеленського з метою завдати шкоди своєму політичному опонентові Джо Байдену. 

 

Демократи в Конгресі розцінюють це як зловживання повноваженнями. Водночас Трамп називає розслідування "полюванням на відьом", вказуючи на розшифровку його першої телефонної розмови із Зеленським як на доказ того, що він не порушив жодного закону.

 

4 грудня Комітет із питань розвідки оприлюднив проект звіту з обвинуваченнями президента США у перевищенні посадових повноважень.

 

Прес-секретар Білого дому Стефані Гішем заявила, що демократи провели "односторонній шахрайський процес" і не навели жодних доказів про порушення Трампа. 

схожі новини