Новини 2019-12-18 09:22

Сенат США ухвалив санкції проти «Північного потоку-2»

Документ також включає оборонну допомогу Україні.

У вівторок, 17 грудня, Сенат США схвалив закон про оборонний бюджет, що включає положення про санкції проти компаній, причетних до будівництва російського газогону «Північний потік-2». Про це повідомила «Європейська правда».

 

 

Як зазначається, у верхній палаті Конгресу США документ підтримали 86 голосами, 8 сенаторів виступили проти.

 

Далі документ має підписати президент Дональд Трамп.

 

Нагадаємо, 11 грудня Палата представників США затвердила законопроект про оборону на суму 738 млрд доларів, що включає виділення 300 млн доларів військової допомоги Україні та санкції проти газогонів «Північний потік-2» та «Турецький потік». Бюджет підтримали 377 конгресменів проти 48. Своєю чергою Трамп пообіцяв не зволікати з підписанням проекту.

 

Санкції накладаються на: судна, які займалися прокладанням труб на глибині 100 футів нижче рівня моря, та іноземних осіб, які свідомо продавали, здавали в оренду або надавали ці судна для будівництва такого проекту або сприяли оманливим або складним операціям для надання цих суден для будівництва згаданих газопроводів.

 

Серед обмежень – заборона видачі американських віз та анулювання чинних віз для співробітників або співвласників компаній, що потрапили під ці санкції, а також заморожування майна та активів таких осіб на території США.

 

12 грудня міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас назвав санкції США щодо «Північного потоку-2» втручанням в європейську енергетичну політику.

 

Зауважимо, Росія хоче запустити газогони «Північний потік-2» та «Турецький потік», щоб постачати до Європи газ в обхід України. Зокрема, «Північний потік-2» пролягатиме через води Росії, Фінляндії, Швеції, Німеччини та Данії. Данія стала останньою країною, що надала дозвіл на будівництво.

 

«Північний потік-2» будує російський Газпром спільно з європейськими компаніями Engie, Uniper, OMV, Shell і Wintershall. Планувалося завершити його до кінця 2019 року. Запланована потужність «Північного потоку-2» - 55 млрд кубометрів газу за рік, довжина - понад 1,2 тисяч км. Загальна вартість проекту оцінюється у 9,5 млрд євро.

 

Україна, Польща, країни Балтики та США розглядають «Північний потік-2» як політичний проект, який РФ може використати для тиску на Європу.

 

«Турецький потік» складається з двох ниток потужністю по 15,75 млрд кубометрів кожна. Його заплановано запустити 8 січня 2020-го. Через нього російський газ постачатиметься до Південної Європи. Як потенційні ринки Газпром розглядає Грецію, Італію, Болгарію, Сербію й Угорщину.