Новини 2019-12-18 17:20

Меркель розкритикувала США за санкції проти "Північного потоку-2"

Канцлерка не вважає заходи Сенату щодо газопроводу доцільними.

Канцлерка Німеччини Ангела Меркель розкритикувала США за ухвалені санкції проти компаній, що беруть участь у будівництві газопроводу "Північний потік-2". Про це повідомляє Die Welt

 

"Хочу зазначити, що наразі ведуться переговори про газовий контракт з Україною. Німеччина не погрожує контрсанкціями, на відміну від інших країн", - зазначила Меркель. 

 

Вона додала, що збирається проводити дискусії щодо того, наскільки доцільними є американські санкції. 

 

Нагадаємо, у вівторок, 17 грудня, Сенат США схвалив закон про оборонний бюджет, що включає положення про санкції проти компаній, причетних до будівництва російського газогону "Північний потік-2".

 

Зауважимо, Росія хоче запустити газогони "Північний потік-2" та "Турецький потік", щоб постачати до Європи газ в обхід України. Зокрема, "Північний потік-2" пролягатиме через води Росії, Фінляндії, Швеції, Німеччини та Данії. Данія стала останньою країною, що надала дозвіл на будівництво.

 

"Північний потік-2" будує російський Газпром спільно з європейськими компаніями Engie, Uniper, OMV, Shell і Wintershall. Планувалося завершити його до кінця 2019 року. Запланована потужність "Північного потоку-2" - 55 млрд кубометрів газу за рік, довжина - понад 1,2 тисяч км. Загальна вартість проекту оцінюється у 9,5 млрд євро.

 

Україна, Польща, країни Балтики та США розглядають "Північний потік-2" як політичний проект, який РФ може використати для тиску на Європу.

схожі новини