Новини 2019-12-19 09:24

Палата представників проголосувала за імпічмент Трампу. Білий дім відреагував

У США підтримали дві статті обвинувачення американського президента.

Палата представників Конгресу США 18 грудня проголосувала за оголошення імпічменту американському президенту Дональду Трампу. Про це повідомляє CNN

 

 

Палата проголосувала за обидві статті обвинувачення: зловживання владою та перешкоджання розслідуванню Конгресу. Таким чином, Трамп став третім президентом в історії США, якому оголосили імпічмент. 

 

Перед голосуванням у Конгресі пройшли шестигодинні дебати. Демократи доводили важливість імпічменту, тоді як республіканці називали його "масовою помилкою". 

 

У Білому домі оприлюднили заяву, в якій назвали імпічмент "один із найбільш ганебних політичних епізодів в історії держави". 

 

Нагадаємо, 25 вересня Білий дім оприлюднив офіційну стенограму телефонної розмови Зеленського і Трампа за 25 липня, яка стала приводом для початку процесу імпічменту президента США. Трампа звинуватили у тому, що він тиснув на президента України Володимира Зеленського з метою завдати шкоди своєму політичному опонентові Джо Байдену. 

 

Демократи в Конгресі розцінюють це як зловживання повноваженнями. Водночас Трамп називає розслідування "полюванням на відьом", вказуючи на розшифровку його першої телефонної розмови із Зеленським як на доказ того, що він не порушив жодного закону.

 

4 грудня Комітет із питань розвідки оприлюднив проект звіту з обвинуваченнями президента США у перевищенні посадових повноважень.

 

Прес-секретар Білого дому Стефані Гішем заявила, що демократи провели "односторонній шахрайський процес" і не навели жодних доказів про порушення Трампа. 

 

16 грудня Конгрес США оприлюднив повний звіт із роз'ясненнями щодо імпічменту президента США Дональда Трампа. 

схожі новини