Новини 2019-12-21 08:41

Трамп підписав військовий бюджет США, в якому передбачена допомога для України і санкції проти РФ

Сума допомоги виявилася на 50 млн доларів більше ніж в попередньому оборонному бюджеті.

Президент США Дональд Трамп підписав військовий бюджет країни на 2020 фінансовий рік, в якому передбачена військова допомога для України в сумі 300 млн доларів. Про це пише The Hill.

 

В рамках військової допомоги Україні включені поставки крилатих ракет для системи берегової оборони і протикорабельних ракет. Сума допомоги виявилася більше на 50 млн доларів попереднього оборонного бюджету.

 

Також цей бюджет зобов'язує адміністрацію ввести санкції щодо Росії за кількома пунктами. Зокрема, санкції вводяться щодо газопроводів "Північний потік - 2" і "Турецький потік". Також санкції включають "Акт про захист цивільного населення Сирії" (CAESAR Syria Civilian Protection Act) - він передбачає введення рестрикцій "за підтримку сирійських урядових сил в ході громадянської війни".

 

Також продовжено ембарго на пряме співробітництво з Москвою у військовій області і забороняється визнавати анексію Криму.

 

У цілому оборонний бюджет США становить 738 млрд доларів - це більше попереднього на 3,1% більше. Так, Пентагон отримає 635 млрд доларів. На продовження військових операцій в Афганістані, Сирії, Ємені та протидію терористів в інших країнах виділяється 71,5 млрд доларів.

 

На боєготовність ядерної зброї і її модернізацію передбачена сума в 31,5 млрд доларів.

 

Пентагону такж заборонено скорочувати чисельність свого контингенту в Південній Кореї до рівня менше 28,5 тис. осіб, якщо міністр оборони того не вимагатиме.

 

Нагадаємо, 10 грудня міністр закордонних справ Польщі Яцек Чапутович заявив, що розраховує, що економічні санкції ЄС проти Росії за анексію Криму будуть продовжені ще на півроку.