Новини 2019-12-23 11:42

Посол США в Німеччині відкинув критику санкцій проти "Північного потоку-2"

Дипломат вважає заходи проти компаній "проєвропейським рішенням".

Посол США в Німеччині Річард Гренелл заявив, що американські санкції проти компаній, що будують газопровід "Північний потік-2", є проєвропейським рішенням. Про це він сказав в інтерв'ю Bild.

 

Гренелл додав, що європейські політики та дипломати дякували Штатам за таке рішення. 

 

"15 європейських країн, Європейська комісія та Європейський парламент разом висловлювали сумніви щодо цього проекту", - сказав він.

 

Нагадаємо, у вівторок, 17 грудня, Сенат США схвалив закон про оборонний бюджет, що включає положення про санкції проти компаній, причетних до будівництва російського газогону "Північний потік-2".

 

Канцлерка Німеччини Ангела Меркель розкритикувала США за ухвалені санкції проти компаній, що беруть участь у будівництві газопроводу "Північний потік-2".

 

Зауважимо, Росія хоче запустити газогони "Північний потік-2" та "Турецький потік", щоб постачати до Європи газ в обхід України. Зокрема, "Північний потік-2" пролягатиме через води Росії, Фінляндії, Швеції, Німеччини та Данії. Данія стала останньою країною, що надала дозвіл на будівництво.

 

"Північний потік-2" будує російський Газпром спільно з європейськими компаніями Engie, Uniper, OMV, Shell і Wintershall. Планувалося завершити його до кінця 2019 року. Запланована потужність "Північного потоку-2" - 55 млрд кубометрів газу за рік, довжина - понад 1,2 тисяч км. Загальна вартість проекту оцінюється у 9,5 млрд євро.

 

Україна, Польща, країни Балтики та США розглядають "Північний потік-2" як політичний проект, який РФ може використати для тиску на Європу.

 

 

схожі новини