Новини 2019-12-26 14:30

Нацбанк розпочав примусове стягнення 1,5 млрд грн з Жеваго

Про це повідомили в НБУ.

Національний банк розпочинає примусове стягнення з екс-власника банку "Фінанси та Кредит" Костянтина Жеваго 1,5 млрд грн за рішенням суду. Про це повідомляє прес-служба фінустанови

 

"Рішення Шевченківського районного суду м. Києва від 1 жовтня 2019 року, яким задоволено позов Національного банку та вирішено стягнути з колишнього власника банку "Фінанси та Кредит" Костянтина Жеваго 1,539 млрд грн в рахунок погашення заборгованості банку за раніше наданими кредитами рефінансування, набрало законної сили", - йдеться у повідомленні. 

 

Нагадаємо, 9 жовтня Жеваго був оголошений у національний розшук, оскільки раніше він не з'явився в Держбюро розслідувань для отримання підозри. 

 

Жеваго фігурує у провадженні щодо розтрат та відмивання 2,5 млрд грн банку "Фінанси та кредит", бенефіціаром якого він є. У період 2007-2014 років офшорна компанія відкрила кредитні лінії в іноземних банках. Згодом, між фінансовими установами (банком "Фінанси та кредит" та іноземними банками) було укладено договори застави на суму понад 113 млн доларів, яким український банк поручався за офшорну компанію власними коштами, що були розміщені на кореспондентських рахунках в іноземних банках-кредиторах. Кошти, отримані за порукою банку, були використані на користь іноземних компаній, які належать самому Жеваго.

 

27 вересня 2019 року ДБР заочно вручило підозру Жеваго за ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191 (організація розтрати чужого майна, яке перебувало у віданні службової особи, вчиненому за попередньою змовою групою осіб в особливо великих розмірах) та ч. 3 ст. 209 (легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом в особливо великих розмірах) ККУ.

 

Водночас, Жеваго відкинув усі звинувачення ДБР щодо розтрат "Фінанси і кредит". 3 грудня суд дозволив арештувати його.