Новини 2020-01-01 19:01

Польща очолила командування силами високої готовності НАТО

Торік командування цих Сил очолювала Німеччина.

Польща від 1 січня упродовж 2020 року очолюватиме командування Силами НАТО дуже високої готовності. Про це повідомляє Укрінформ.

 

“Cпільні Оперативні сили дуже високої готовності (Very High Readiness Joint Task Force, VJTF) - це значний внесок у нашу спільну оборону і сильна презентація можливостей Польщі. Ці Сили можна негайно розміщувати з метою оборони будь-якої союзницької держави перед будь-якою загрозою”,- заявив з цього приводу генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг.

 

У Силах дуже високої готовності НАТО служитиме 6 тис. військовослужбовців, зокрема 3 тис. – з Польщі. Крім польських підрозділів, у VJTF братимуть участь підрозділи з Болгарії, Чехії, Угорщини, Італії, Литви, Латвії, Португалії, Румунії, Іспанії, Словаччини, Туреччини і Великої Британії. США підтримуватимуть ці Сили повітряним компонентом та іншими бойовими засобами.

 

Оперативні сили дуже високої готовності НАТО складаються з сухопутного, морського та повітряного компонентів, а також спеціальних сил і є частиною 40-тисячного контингенту Сил реагування Північноатлантичного альянсу.


Торік командування цих Сил очолювала Німеччина.

 

VJTF були створені у відповідь на російську анексію Криму в 2014 році. Військовослужбовці, делеговані до складу цих Сил на основі ротації державами-членами, мають бути здатні протягом 48-72 годин потрапити з місця своєї дислокації в будь-яке місце, де необхідна їхня присутність.

 

Нагадаємо, Україна підписала оновлену редакцію дорожньої карти Україна-НАТО з оборонно-технічного співробітництва.