Новини 2020-01-09 13:11

У СБУ встановили, що бойовики "ЛНР" змушують перевізників збирати базу потенційних диверсантів

Особливо їх цікавлять люди, що отримують соціальні виплати та відвідують державні установи.

Бойовики так званого "МДБ ЛНР" змушують перевізників із окупованих територій збирати базу потенційних диверсантів. Це виявила контррозвідка Служби безпеки України, передає прес-служба відомства. 

 

"Представники так званого "МДБ ЛНР" ставлять приватним перевізникам завдання зі збору інформації про громадян, які постійно їздять на підконтрольну Україні територію. Особливо їх цікавлять люди, що отримують соціальні виплати та відвідують державні установи. Осіб із цих списків терористи розглядають як потенційних агентів та диверсантів", - зазначається у повідомленні. 

 

Служба безпеки встановила, що приватний перевізник з Алчевська разом із дружиною протягом року передавав "МДБ ЛНР" відомості про своїх клієнтів, а також про колег, які працюють на каналах пасажирських перевезень. Крім того комерсант налагодив механізм протиправного оформлення соцвиплат місцевим мешканцям, які фактично не виїжджають з ОРДЛО.

 

Зловмисники переконували громадян у начебто складній та дорогій процедурі отримання державної допомоги і брали плату за своє сприяння. За оперативною інформацією серед клієнтів ділків були й бойовики квазіутворень.

 

Наразі встановлюються посадовці українських держустанов, можливо причетні до функціонування нелегального каналу.

 

Як повідомлялося, контррозвідники Служби безпеки України викрили підприємство, розташоване на території так званої "ЛНР", на поставках до Росії продукції військового призначення для потреб Міноборони РФ .