Новини 2020-01-10 15:18

Швейцарський суд зобов'язав РФ виплатити українським фірмам $80 млн за збитки від анексії Криму

У Швейцарії відхилили апеляції російської держави.

Федеральний суд Швейцарії залишив чинним рішення арбітражу, за яким Росія зобов'язана виплатити українським фірмам $80 млн за збитки, завдані через анексію Криму. Про це повідомляє Swiss.info

 

Зазначається, що суд відхилив апеляції російської держави в зв'язку з рішеннями, ухваленими Міжнародним арбітражним судом в Женеві в квітні 2019 року. В одній із них російська сторона стверджувала, що женевський судовий орган не підходить для ухвалення рішення у цій справі.

 

Кремль також заявляв, що аргументи українських фірм, які стверджували, що вони підпадають під дію Угоди між урядом Російської Федерації і Кабінетом міністрів України про взаємний захист інвестицій від 1998 року, непридатні. Згідно з цією угодою Росія і Україна не повинні експропріювати інвестиції, вкладені інвесторами іншої країни, без своєчасної виплати справедливої ​​компенсації.

 

Нагадаємо, напередодні зустрічі у Нормандському форматі у Міністерстві економічного розвитку та торгівлі підрахували, що російська агресія завдала Україні збитків на суму від 50 до 150 млрд доларів. 

схожі новини