Новини 2020-01-16 15:05

Денис Казанський: Росія далі будує на Донбасі квазідержави за зразком Абхазії або Придністров’я

Просто перестати стріляти чи «домовитися десь посередині» наразі не виходить. Середини Путіну виявилося замало, тому млява війна триває і, вочевидь, триватиме ще довго.

Незважаючи на заяви українських чиновників, які регулярно обіцяють мир на Донбасі й планують реінтеграцію ОРДіЛО, початок нового року засвідчив, що на непідконтрольній території відбувається радше зворотний процес. Бойовики не тільки не готуються до зближення з Україною, а й і далі викорінюють будь-яку українську присутність у захоплених ними районах. Про це пише блогер і журналіст Тижня Денис Казанський.

 

Він нагадав, що в перші дні січня «русский мир» оригінально привітав донеччан із новорічними святами. Ще наприкінці минулого року бойовики оголосили, що з 1 по 8 січня скасовують комендантську годину, але раділи люди недовго. На практиці це обернулося посиленим терором простих перехожих. На власників українських паспортів та автомобільних номерів у «республіці» влаштували справжню облаву.

 

З словами Казанського, такі тенденції показують, що Росія і далі будує на відторгнутих в України територіях квазідержави за зразком Абхазії або Придністров’я.

 

«Ймовірно, такі різкі кроки з перших днів 2020 року були зумовлені тим, що Кремлю все ж таки не вдалося домовитися із Зеленським щодо реінтеграції ОРДіЛО. Там остаточно зрозуміли, що жодного особливого статусу для Донбасу в українській Конституції не буде, і взялися будувати чергове вічно невизнане геополітичне непорозуміння», – припускає Казанський.

 

За його словами, на користь цієї версії свідчить і різка зміна риторики в тамтешніх пропагандистських ЗМІ. Якщо раніше там присвячували Зеленському флешмоби й просили його визнати вибір Донбасу, а обстріли своєї території приписували самодіяльності якихось «радикалів», що нібито «спеціально дискредитували Зеленського», то з нового року вал негативу пішов уже персонально на адресу українського президента. Тепер бойовики звинувачують його в «геноциді» та «злочинах проти Донбасу» й готуються провести якусь подобу заочного трибуналу над ним.

 

«Усі ці події вказують на те, що до обіцяного на виборах миру на Донбасі, як і раніше, ще далеко. Просто перестати стріляти чи «домовитися десь посередині» наразі не виходить. Середини Путіну виявилося замало, тому млява війна триває і, вочевидь, триватиме ще довго», – пише Казанський.

 

Він зауважує, що повного припинення вогню до кінця 2019-го, про що вдалося домовитися на зустрічі «нормандської четвірки», також не сталося. А новий український гарант за півроку встиг перетворитися в очах бойовиків на такого самого «фашиста й карателя», як і попередній. Схоже, все йде до того самого «плану Б», тобто до анонсованого українською стороною будівництва стіни, яке почнеться у випадку, якщо Росія не піде на поступки в питанні реінтеграції ОРДіЛО. І хоча Володимир Зеленський у грудні минулого року заявив, що це останній захід із усіх можливих, інших варіантів в України, очевидно, просто не лишається.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»