Новини 2020-01-20 12:16

Зеленський підтвердив участь у заходах до річниці визволення жертв Освенцима в Ізраїлі

Президент пояснив, чому не прийняв запрошення ізраїльської сторони раніше.

Володимир Зеленський підтвердив, що приїде до Ізраїлю та візьме участь у заходах до 75-ої річниці визволення жертв концтабору Освенцим. Про це він сказав в інтерв'ю The Time of Israel

 

Глава держави пояснив, що не підтвердив участі раніше, тому що не знав, коли з Ірану привезуть загиблих в авіакатастрофі українців.

 

"Ось чому я не міг сказати Ізраїлю, уряду Ізраїлю, що я приїду, бо не знав, коли нам передадуть тіла наших людей", - сказав Зеленський. 

 

Він також додав, що було би справедливо, якби його запросили виступити з промовою під час заходу, оскільки багато загиблих під час Голокосту були українськими євреями.

 

"Статистична інформація, яку ми маємо, показує, що кожен четвертий з євреїв, загиблих у Голокості, був українським. Ось чому для українців дуже важливо вшановувати жертв Голокосту", - наголосив глава держави.

 

Нагадаємо, 13 січня МЗС Ізраїлю зробило заяву, у якій засудило публічне вшанування в Україні "антисемітських ідеологів українського національного руху" та "відповідальних за вбивство євреїв під час Голокосту". Після цього Міністерство закордонних справ наголосило, що Україна "рішуче засуджує будь-які форми нетерпимості та антисемітизму, а органи влади на всіх рівнях докладають зусиль для боротьби з їх проявами". 

схожі новини