Новини 2020-01-23 17:11

Die Welt: Погляд Трампа на Іран визначають передовсім два фактори

Перший з них – це штурм посольства США прихильниками Хомейні в 1979-му й захоплення в заручники американських дипломатів.

Погляд президента США Дональд Трампа на Іран визначають передовсім два фактори. Про це пише німецьке видання Die Welt.

 

Перший з них, йдеться в матеріалі, — це штурм американського посольства прихильниками Хомейні в 1979-му й захоплення в заручники 52 американських дипломатів.

 

«Це була вирішальна подія не лише для загального сприйняття Ірану Сполученими Штатами, а й для політичних поглядів самого Трампа. У нещодавно знайденому інтерв’ю від 1980 року репортерці жовтої преси Роні Барретт він закликав до воєнної інвазії в Іран у відповідь на захоплення заручників. Це найдавніше висловлювання зовнішньополітичної позиції нинішнього президента, який тоді був зіркою Нью-Йорка», — пояснює видання.

 

Другий фактор, пише Die Welt, — це інстинктивне неприйняття Трампом усіх досягнень свого попередника.

 

«Під час передвиборчої кампанії тиради проти ядерної угоди були його найпомітнішою зовнішньополітичною позицією. Свою іранську політику Трамп визначає як протилежну до м’якої лінії Барака Обами. Тому, цілком імовірно, він тиснутиме на Тегеран і в передвиборчому 2020 році. Особливо тому, що розвиток подій після вбивства Солеймані утвердив його в думці, що застереження експертів із зовнішньої політики щодо порушення статус-кво часто перебільшені», — йдеться в матеріалі.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

схожі новини