Новини 2020-02-03 12:58

Окупанти тиснуть на мешканців ОРДіЛО, які не відмовляються від українського громадянства – розвідка

Керівники окремих підприємств не виплачують зарплату або зменшують її розмір працівникам, які не мають т. зв. «республіканських паспортів».

Російські окупаційні адміністрації посилюють тиск на мешканців тимчасово окупованого Донбасу, які не хочуть відмовлятися від українського громадянства. Про це йдеться в повідомленні Головного управління розвідки Міністерства оборони, опублікованого на сайті відомства в понеділок, 3 лютого.

 

«Російські окупаційні адміністрації посилюють тиск на жителів тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях, які не мають наміру відмовлятись від українського громадянства», - йдеться в повідомленні.

 

Зокрема, керівники окремих підприємств не виплачують зарплату або зменшують її розмір працівникам, які не мають т. зв. «республіканських паспортів».

 

«Водночас окупаційними адміністраціями доводиться інформація щодо першочергового отримання працівниками російського громадянства за умови наявності т.зв. «паспорту ДНР/ЛНР», - йдеться в повідомленні.

 

Встановлено, що військовослужбовцям російсько-окупаційних військ з числа місцевого населення надають право на оформлення громадянства РФ у позачерговому порядку та зі знижкою на сплату платежів.

 

Як повідомлялося, 24 квітня 2019 року в Росії спростили процедуру надання російського громадянства жителям так званих «Донецької та Луганської народних республік». «Встановити, що особи, які постійно проживають на території окремих районів Донецької та Луганської областей України, мають право звернутися із заявою про приймання в громадянство Росії у спрощеному порядку», - йдеться в указі Путіна. Заяву про отримання громадянства РФ мають розглядати впродовж трьох місяців після подачі документів.

 

1 травня Путін видав новий указ, що спрощує порядок отримання громадянства РФ для українців, що жили в Криму і на Донбасі до весни 2014 року.

 

У зв’язку з цим указом Україна звернулася до Ради безпеки ООН.

 

За інформацію Головного управління розвідки Міноборони, Федеральна служба безпеки Росії ввела додаткові перевірки перед видачею російських паспортів жителям тимчасово окупованих територій Луганської і Донецької областей.

 

Зауважимо: Євросоюз не визнає видані владою РФ за спрощеною процедурою російські паспорти українським громадянам на окупованому Донбасі і закликає так робити усі країни-учасниці ОБСЄ.

схожі новини