Новини 2020-02-14 09:02

Die Welt: Спалах коронавірусу 2019-nCoV завдасть світовій економіці більшої шкоди, ніж свого часу SARS

Що довше триватиме карантин, залишатимуться закритими кордони й не літатимуть літаки, то важчими будуть економічні наслідки по всьому світу.

Уже зараз зрозуміло, що нинішній спалах коронавірусу 2019-nCoV завдасть світовій економіці більшої шкоди, ніж свого часу SARS. Про це пише німецьке видання Die Welt.

 

«17 років тому частка Китаю у світовому ВВП становила близько 4,5%. Сьогодні внесок другої економіки на планеті — 17%. Якщо Піднебесна сповільниться, то світова економіка неминуче це відчує, і значно сильніше, ніж майже 20 років тому. Міжнародний валютний фонд знизив свій прогноз зростання в поточному році ще до спалаху 2019-nCoV. Дотепер очікували тільки 3,3% зростання. Це лише трохи вище 3%, критично необхідних для справжнього розвитку світової економіки з вирахуванням приросту населення», - йдеться в матеріалі.

 

Окрім того, зауважує видання, глобальна економіка сьогодні значно сильніше взаємопов’язана, ніж тоді. Майже всі західні концерни нині мають свої підрозділи чи виробничі потужності в Китаї. Якщо через те, що цілі міста закриті на карантин, настануть перебої у виробництві, то нестача швидко пошириться глобальними постачальними мережами. Китай зі значним відривом є найбільшим експортером текстилю. Але й мобільні телефони, комп’ютери та багато інших приладів не можуть обійтися без частин «made in China».

 

«Країна давно вже не просто світовий верстат. Для багатьох підприємств починаючи з концернів, чиї акції торгуються на Німецькій фондовій біржі, аж до невеликих приватних фірм Китай став важливим ринком збуту. Лише німецька автомобільна індустрія щодня генерує в Народній Республіці оборот приблизно €600 млн. Жодні туристи в усьому світі не витрачають на подорожі більше, ніж китайці. Що довше триватиме карантин, залишатимуться закритими кордони й не літатимуть літаки, то важчими будуть економічні наслідки по всьому світу», - наголошує Die Welt.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

 

 

схожі новини