Новини 2020-02-17 14:57

Пристайко пояснив звільнення українських прокурорів у справі трагедії МН17

Глава МЗС зазначив, що відсторонення було пов'язане з ротацією у рамках реформи Генеральної прокуратури і не повинно вплинути на подальше розслідування.

Міністр закордонних справ України Вадим Пристайко 17 лютого пояснив, чому у справі збиття Малайзійського “Боїнгу” відсторонили всіх українських прокурорів. 

 

Він заявив, що відсторонення було пов'язане з ротацією у рамках реформи Генеральної прокуратури і не повинно вплинути на подальше розслідування справи. 

 

За його словами, українська сторона забезпечить допомогу Нідерландам, яка за згодою України займається розслідуванням катастрофи МН17.

 

"Що стосується слідчих, то це відома проблема, яка існує при зміні, ротації слідчих. Я запевняю вас, що генпрокурор і слідчі, які зайняті справою... керівництво знає, питання розглядається, але він відбувається в контексті нормальної ротації. Не всі слідчі йдуть. Є напрацьовані матеріали", —  розповів Пристайко.

 

Також глава МЗС України пояснив, що на даний момент завершилася технічна частина розслідування, під час якого було встановлено яким саме російським "Буком" був збитий малайзійський літак.

 

"Суд буде 9 березня. Це вже кримінальна справа, технічне справа закінчилася. Визначені результати яким саме російським "Буком" був збитий літак. Ми підходимо до важливого в кримінальному розслідуванню” —  заявив Пристайко.

 

Нагадаємо, що що 17 липня 2014 року Boeing 777 компанії Malaysia Airlines, що летів з Амстердама в Куала-Лумпур, на Донбасі збили бойовики. На борту перебувало 298 осіб, з них 196 – громадяни Нідерландів. В авіакатастрофі не вижив ніхто. Слідство встановило, що літак збили ракетою зенітно-ракетного комплексу "Бук", який виробляли в СРСР, а нині виробляють у Росії. РФ вважають відповідальною за збиття боїнгу. Раніше всіх шістьох українських прокурорів які займалися справою, відсторонили