Новини 2020-02-18 16:55

Естонія заявила, що порушить в ООН питання про ігнорування Росією Мінських угод

Естонія засуджує дії РФ на Донбасі.

Естонія порушить питання про серйозне порушення Російською Федерацією Мінських угод в Раді Безпеки ООН. Про це 18 лютого заявив Міністр закордонних справ Естонії Урмас Рейнсалу в Twitter.

 

Він зазначив, Естонія "найрішучішим чином засуджує цинічні спроби підтримуваних Росією сил зруйнувати нинішній крихкий статус-кво поблизу Золотого".

 

"Сьогодні в Раді Безпеки ООН Естонія порушить питання про чергове дуже серйозне порушення Росією Мінських угод і обіцянок, які вона дала в Парижі", —  написав Рейнсалу.

 

Нагадаємо, що вранці 18 лютого Збройні формування Російської Федерації атакували позиції підрозділів Об’єднаних сил поблизу населених пунктів Новотошківське, Оріхове, Кримське, Хутір Вільний. Обстріли велися із забороненого Мінськими угодами озброєння.

 

Найманці Російської Федерації після здійснення атаки на позиції українських військових запросили режим «тиші» для евакуації з поля бою своїх поранених та вбитих, проте після цього видали заяву, звинувачуючи українську сторону у спробі нападу.

 

Міністерство закордонних справ України закликало світову спільноту засудити загострення ситуацію на Донбасі. 

 

Під час брифінгу Президент Володимир Зеленський заявив, що наступ бойовиків на Донбасі, який відбувся вранці 18 лютого, не змінить курс до припинення війни та встановлення миру.

 

Тим часом Росія втричі збільшила свій військовий потенціал біля кордонів України. Основні зусилля вона спрямовує на модернізацію та оновлення наступального озброєння. Зокрема, відбувається переоснащення ядерних компоненів. Дальність ураження замінених ракет сягає 12 тисяч кілометрів, що становить загрозу не лише для України, а й для країн Європи.

 

Раніше США та  Латвія вже засудили дії Росії на Донбасі. 

 

Прокуратура України порушила кримінальне провадження про посягання на територіальну цілісність та недоторканість України та створення не передбачених законом збройних формувань.