Новини 2020-02-26 14:40

Експерти проаналізували, як часто українські ЗМІ пишуть про Крим

У порівнянні з травнем минулого року, про Крим стали писати вдвічі частіше.

До шостої річниці анексії Криму Інститут масової інформації порахував, що станом на лютий 2020 року лише до 1% новин у 20 всеукраїнських онлайн-медіа було присвячено кримській тематиці. Про це 25 лютого повідомили у дослідженні на сайті ІМІ.

 

ІМІ зазначають, що в травні минулого року українські онлайн-видання писали про Крим удвічі менше – до 0,5% загальної кількості новин. Одним з найпопулярніших джерел інформації, як і торік, залишається ресурс Радіо Свобода "Крим.Реалії". 

 

Додають також, що українські журналісти почали писати більше новин про Крим на основі власних джерел (цей показник виріс на 10% за рік).

 

Під час моніторингу експерти виокремили серед онлайн-медіа лідерів за кількістю матеріалів, що стосувалися кримської тематики. На першому місці виявилося видання "Обозреватель", на яке припало 10,5% загальної кількості новин про Крим у всіх досліджуваних ЗМІ. На другому опинився Укрінформ (9,6%), третє місце розділили між собою три медіа – 24 канал, "Гордон" та" Цензор", у яких було по 7,6%.

 

"Може скластися враження, що українські медіа ігнорують кримську тему, однак, на думку експертів ІМІ, усе-таки краще використовувати достовірні й офіційні джерела інформації та відверто ігнорувати російські або ж інформацію від "кримської влади"", - пишуть у дослідженні.

 

Нагадаємо, що 26 лютого у Меджлісі кримськотатарського народу заявили, що готові і далі добиватися деокупації Криму всіма формами діяльності у межах законодавства України і міжнародного права. Вони заявляють, що тимчасова окупація Криму та спроба його анексії, що тривають вже 6 років, є актом кричущого порушення Російською Федерацією норм і принципів міжнародного права, суверенітету і територіальної цілісності України.

схожі новини