Новини 2020-02-27 16:09

Справа Шеремета. Захисники Антоненка заявили про маніпулятивну інформацію з боку МВС

У публікації МВС зазначили, що Антоненко нібито відмовився від проведення слідчого експерименту, дачі показань та тесту на детекторі брехні.

Захисники ветерана Андрія Антоненка, підозрюваного у вбивстві журналіста Павла Шеремета, заявили про публікацію Міністерством внутрішніх справ маніпулятивної інформації про підозрюваних у справі. Про це йдеться у заяві, оприлюдненій у Facebook 27 лютого. 

 

 

У публікації МВС зазначили, що Антоненко нібито відмовився від проведення слідчого експерименту, дачі показань і від одночасного допиту з Юлією Кузьменко та від тесту на детекторі брехні.

 

Захисники зазначили, що ветеран не відмовлявся від проведення слідчого експерименту, а наполягав на його проведенні у присутності вільно обраного захисника. Йому у цьому відмовили. 

 

Також Антоненко добровільно надав показання, а зі стенограмою можна ознайомитися за посиланням

 

Окрім того, за словами адвокатів, ветеран ніколи не відмовлявся від проходження тестування на детекторі брехні, але, з урахуванням якості подібних досліджень в Україні, а також виявлених
стороною захисту очевидних ознак фальсифікації так званої "психологічної експертизи" наполягає на проходженні поліграф-тестування виключно спеціалістами, які є членами американської або британської асоціації поліграфологів і які не пов’язані з правоохоронними органами України .

 

З повним текстом заяви можна ознайомитися за посиланням

 

Нагадаємо, 6 лютого Антоненко, підозрюваний у справі щодо вбивства Шеремета, відмовився співпрацювати зі слідством, поки не будуть усунені порушення закону зі сторони слідчого.

 

Як повідомлялося, журналіст Павло Шеремет загинув 20 липня 2016 року у Києві в результаті підриву автомобіля. Авто належало керівниці «Української правди» Олені Притулі, але її в машині не було. Прокуратура кваліфікувала загибель за ч. 2 п. 5 ст. 115 ККУ (умисне вбивство, вчинене способом, небезпечним для життя багатьох осіб).

 

12 грудня 2019 року Нацполіція затримала підозрюваних у цій справі – зокрема, Андрія Антоненка.

 

Антоненко – лідер гурту Riffmaster, військовий сержант Сил Спеціальних операцій ЗС України. Він є автором гімну Сил спеціальних операцій «Тихо прийшов, тихо пішов».

 

Також у справі як підозрювані, окрім Антоненка, фігурують медсестра одного з парашутно-десантних батальйонів Яна Дугарь, добровольці Владислав та Інна Грищенки, волонтерка Юлія Кузьменко.

 

За версією правоохоронців, чоловік, що бере участь в закладанні вибухового пристрою під авто Шеремета  – це Антоненко. Жінка, яка закладала вибухівку – це Кузьменко. Дугарь потрапила на камери і її ідентифікували як людину, яка знімала авто до закладання вибухівки. Дугарь фотографувала місце розташування камер на мобільний телефон поруч із місцем злочину незадовго до вбивства Шеремета. За версією правоохоронців, основний мотив вбивства – дестабілізація ситуації в державі шляхом вбивства відомої особи.

 

Організатором вбивства слідство вважає Антоненка.

 

14 грудня суд відправив Антоненка в СІЗО до 8 лютого. Однак, 5 лютого Антоненку був продовжений арешт до 4 квітня.

схожі новини