Новини 2020-04-13 11:10

ЄС надає Україні 4 мільйони євро на боротьбу з COVID-19

Гроші спрямовані на підтримку громадських ініціатив, зокрема волонтерів.

Євросоюз надає Україні 4 млн євро на боротьбу з COVID-19. Про це йдеться в повідомленні посла ЄС Матті Маасікаса у Facebook у понеділок, 13 квітня.

 

Гроші спрямовані на підтримку громадських ініціатив, зокрема волонтерів.           

 

«Тисячі волонтерів допомагають найвразливішим групам населення України. Вони доставляють їжу літнім людям, підтримують вчителів в онлайн-викладанні й борються з дезінформацією. ЄС надає 4 мільйони євро на підтримку цих громадських ініціатив», - йдеться в повідомленні.

 

 

Раніше повідомлялося, що ЄС виділяє понад 15 млрд євро на допомогу країнам-партнерам у зв’язку з пандемією, із них 190 млн євро отримає Україна.

 

Нагадаємо, COVID-19 спалахнув на ринку морепродуктів в китайському Ухані (адміністративний центр провінції Хубей), який було закрито з 1 січня. Як з’ясувалося, першою інфекцію підхопила продавчиня креветок.

 

Вірус вражає дихальні шляхи. Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка і важке дихання. Збудник передається від людини до людини. Вірус не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку, а також з хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку тяжких захворювань. Ліків, рекомендованих для профілактики або лікування, немає.

 

Згідно з рекомендаціями МОЗ, щоб не захворіти, потрібно: уникати контакту з людьми із симптомами ГРВІ (мінімальна дистанція – 1,5 метра); не торкатися обличчя, зокрема очей, носа та рота; термічно обробляти продукти. У разі появи перших симптомів ГРВІ слід невідкладно звернутися до свого сімейного лікаря.

 

Зазначимо: більшість людей, які хворіють на COVID-19, переносять його як звичайний ГРВІ. ВООЗ оцінює летальність від захворювання на рівні 3,4%.

 

В Україні станом на 9:00 13 квітня зафіксовано 3102 випадки COVID-19. 

схожі новини