Новини 2020-06-26 11:54

МЗС висловило протест через переслідування Росією українських громадян за "тероризм"

Росія продовжує переслідувати Мусліма Алієва, Інвера Бекірова, Вадима Сірука, Рефата Алімова, Арсена Джепарова та Еміра-Усеїна Куку.

Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест через переслідування незаконно утримуваних в Росії громадян України Мусліма Алієва, Інвера Бекірова, Вадима Сірука, Рефата Алімова, Арсена Джепарова та Еміра-Усеїна Куку за попереднім рішенням Південного окружного військового суду щодо сфабрикованих звинувачень у тероризмі. Про це йдеться у заяві МЗС.

 

Зазначається, що 12 листопада 2019 року Муслім Алієв був протиправно засуджений до 19 років ув’язнення, Інвер Бекіров – 18 років, Вадим Сірук – 12 років, Рефат Алімов – 8 років, Арсен Джепаров – 7 років, Емір-Усеїн Куку – до 12 років ув’язнення.

 

"Розглядаємо це рішення як підтвердження протиправного застосування Росією національного кримінального законодавства для політично вмотивованої репресивної кампанії з переслідування громадян України, що є порушенням зобов’язань Росії як держави-окупанта відповідно до міжнародного гуманітарного права", - йдеться у заяві. 

 

У МЗС вважають, що про це також свідчать й інші політично вмотивовані справи проти громадян України, зокрема справа так званої "другої бахчисарайської групи".

 

Як повідомлялося 25 червня, наразі 94 українських політв’язні перебувають на території тимчасово окупованого Криму та Російської Федерації, з них близько 70 – це кримські татари. 

схожі новини