Новини 2020-07-13 15:45

Зеленський підписав закон щодо підтримки культури на час карантину

Документ, зокрема, встановлює зменшення плати за оренду майна на вимогу наймача закладу.

Президент України Володимир Зеленський підписав закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо державної підтримки сфери культури, креативних індустрій, туризму, малого та середнього бізнесу у зв'язку з дією обмежувальних заходів, пов'язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)». Про це 13 липня повідомила прес-служба Офісу президента.

 

Зауважується, що новий закон № 692-IX встановлює зменшення плати за оренду майна на вимогу наймача закладу культури, який здійснює підприємницьку діяльність з використанням цього майна, впродовж усього часу, коли воно не могло використовуватися.

 

Також документ надає додаткові можливості для радіо через спрощення процедур шляхом внесення змін до Закону України «Про рекламу».

 

Закон поширює держпідтримку кінематографії у формі надання державної субсидії на розвиток кінопроектів. Зазначається, що для національних ігрових, анімаційних, документальних фільмів, фільмів для дитячої аудиторії (з урахуванням художньої та культурної значущості), фільмів художньої та культурної значущості (авторських), телевізійних фільмів, серіалів та фільмів-дебютів вона може бути в обсязі до 100% включно загальної кошторисної вартості.

 

Окрім того, будуть внесені зміни до Закону «Про оренду державного та комунального майна» з метою унормувати надання закладами культури платних послуг у сфері культури та мистецтв.

 

За місяць з дати набуття чинності закону Кабінет Міністрів має розробити та затвердити порядок та умови надання держпідтримки кінематографії у формі державної субсидії на розвиток кінопроекту. Також уряд має затвердити перелік платних послуг, які можуть надаватися державними й комунальними закладами культури, що не є орендою.

 

Нагадаємо, Верховна Рада ухвалила закон № 692-IX у другому читанні 16 червня. Його підтримали 343 народні депутати.

 

У квітні 2020 року було заплановано зменшити видатки з держбюджету на культуру, освіту та науку.