Новини 2020-08-03 11:06

Справа про "Північний потік-2". Польща оштрафувала Газпром на 48 млн євро

Штраф є результатом відсутності співпраці у розслідуванні, яке проводилось у зв'язку з будівництвом газогону.

Польське Управління із захисту конкуренції і споживачів (UOKiK) через відсутність співпраці в ході антимонопольного розслідування оштрафувало російську компанію "Газпром" на 213 мільйонів злотих (понад 48 млн євро). Відповідну заяву розміщено на сайті регулятора.

 

"Президент UOKiK Томаш Хрустни призначив "Газпрому" штраф у розмірі майже 213 мільйонів злотих - це результат відсутності співпраці у розслідуванні, яке проводилось у зв'язку з будівництвом газопроводу "Північний потік-2". Такий обов'язок є результатом європейських норм, на яких ґрунтується польський акт про конкуренцію та захист прав споживачів", - йдеться у заяві.

 

Справа стосується розгляду у справі будівництва газопроводу "Північний потік-2". У 2018 році UOKiK звинувачувала шість компаній у фінансуванні будівництва без необхідного юридичного дозволу. Це підприємства, що входять в міжнародні групи компаній: "Газпром", Engie (Швейцарія), Uniper, OMV, Shell і Wintershall (всі - Нідерланди).

 

На початку 2020 року UOKiK звернувся до "Газпрому" з вимогою надати документи, що мають відношення до справи.

 

Ішлося про контракти, укладені дочірньою компанією "Газпрому" з іншими компаніями, які фінансують будівництво "Північного потоку-2".

 

У польському відомстві зазначили, що "Газпром" кілька разів відмовлявся надавати документи.

 

"Порушення законодавства Польщі - держави-члена Європейського Союзу, загрожує фінансовими санкціями, передбаченими в них. На мою думку, це навмисний вчинок, який мав перешкоджати триваючому провадженню. Тому я вирішив накласти штраф у розмірі майже 213 мільйонів злотих. Це максимальна санкція, передбачена законодавством за ненадання інформації на прохання президента Управління, і вона еквівалентна 50 мільйонів євро", - сказав Хрустни.

 

Нагадаємо, щоб постачати до Європи газ в обхід України, Росія будує газопроводи "Північний потік-2" та "Турецький потік". Введення їх в експлуатацію дасть змогу російському Газпрому постачати ті ж обсяги газу до Європи, що й зараз, не використовуючи українські послуги з транзиту.

 

Україна, Польща, країни Балтики та США розглядають "Північний потік-2" як політичний проект, який РФ може використати для тиску на Європу. "Північний потік-2" будують через води Росії, Фінляндії, Швеції, Німеччини та Данії.

 

29 липня 2019 року джерела Financial Times повідомляли, що відсутність дозволу Данії на прокладення у її територіальних водах газопроводу "Північний потік-2" ставить під загрозу вчасний запуск проекту. Мовляв, данська компанія, яка має узгодити маршрут прокладання газопроводу, затягує ухвалення рішення та не схвалює запропоновані проекти.

 

На початку вересня корабель Solitaire, що будує газопровід "Північний потік-2", наблизився до морського кордону з Данією. Будівництво могло на цьому етапі зупинитися, оскільки на той момент Данія не дала дозволу на будівництво у своїй економічній зоні.

 

30 жовтня 2019 року Данія стала останньою країною, що надала дозвіл на будівництво, проте 6 липня Данське енергетичне агентство дозволило використовувати при будівництві  газопроводу "Північний потік-2" у виключній економічній зоні країни трубоукладальні судна з якірним позиціонуванням. 

 

схожі новини