Новини 2020-08-25 14:18

Суд почав підготовче засідання у справі щодо вбивства Павла Шеремета

Водночас під будівлею суду збираються громадяни на підтримку фігурантів справи Антоненка, Кузьменко і Дугарь.

Шевченківський районний суд Києва у вівторок, 25 серпня, розпочав підготовче засідання у рамках розгляду справи щодо вбивства журналіста Павла Шеремета. Про це повідомляє кореспондент Тижня.

 

 

Зокрема, всі троє фігурантів справи – Юлія Кузьменко, Андрій Антоненко і Яна Дугарь - знаходяться у судовій залі разом зі своїми захисниками. Антоненко знаходиться у скляному боксі.

 

На засіданні також присутні представники сторони обвинувачення. Троє суддів, які розглядають цю справу, - Оксана Голуб, Марина Антонюк, Євгеній Сидоров.

 

 

 

Водночас під будівлею суду збираються громадяни на підтримку Антоненка, Кузьменко і Дугарь - розгортають банери із надписами «Free DrKuzmenko», «Free Riff» та інші.

 

Як повідомлялося, 18 серпня підозрюваній у справі щодо вбивства журналіста Павла Шеремета, лікарці і волонтерці Юлії Кузьменко, а також підозрюваному ветерану АТО Андрію Антоненку вручили обвинувальні акти.

 

Нагадаємо, справа стосується вбивства журналіста Павла Шеремета 20 липня 2016 року у Києві в результаті вибуху автомобіля. Авто належало керівниці "Української правди" Олені Притулі, але її в машині не було. Прокуратура кваліфікувала загибель журналіста за ч.2 п 5 ст 115 ККУ (умисне вбивство, вчинене способом, небезпечним для життя багатьох осіб). У СБУ озвучили основні версії вбивства Шеремета: професійна діяльність; ворожість у відносинах або особисті мотиви; російський слід (дестабілізація ситуації); замах на Олену Притулу.

 

12 грудня 2019 року Нацполіція затримала підозрюваних у цій справі. Мова йде, зокрема, про Андрія «Ріффмастера» Антоненка. Він – лідер гурту Riffmaster, військовий сержант Сил Спеціальних операцій ЗС України, автор хіта Сил спецоперацій «Тихо прийшов, тихо пішов». Також у справі фігурують Кузьменко, добровольці Владислав та Інна Грищенки, медсестра Яна Дугарь.

схожі новини