Новини 2020-08-27 15:27

ЄС виділить фінансову допомогу постраждалим під час протестів у Білорусі

Мова йде про 2 мільйони євро.

ЄС виділить 2 млн євро постраждалим від поліцейського насильства під час протестів у Білорусі.  Про це заявив єврокомісар з питань сусідства і розширення Олівер Варгеї перед неформальним засіданням Ради ЄС у закордонних справах, передає «Європейська правда» у четвер, 27 серпня.

 

«Ми надаємо 2 мільйони тим, хто несправедливо постраждав від насильства міліції. Я думаю це питання днів, коли ми мобілізуємо ці кошти», - сказав Варгеї.

 

За його словами, Рада ЄС також розгляне подробиці санкцій щодо Білорусі.

 

«Ми збираємося запровадити санкції проти тих, хто брав участь у фальсифікації виборів, хто використовував насильство проти людей і ув’язнював їх та придушував протести», - заявив Варгеї.

 

Нагадаємо, у  ніч на 10 серпня, після президентських виборів, у Білорусі почалися протести. Протести та жорстокі розгони демонстрантів відбулися у низці міст, зокрема Бобруйську, Бресті, Вітебську, Гомелі, Гродно, Могильові, Березі та Мозирі. Найбільше повідомлялося про протести та затримання в Мінську. Проти демонстрантів застосовували удари, світлошумові гранати, водомети та гумові кулі.

 

Як повідомлялося, щонайменше п’ять людей загинули, а семеро перебували у критичному стані. До лікарень потрапили не менше 250 людей. 

 

Слідчий комітет порушив справи проти мітингувальників. З початку протестів було затримано понад 6,7 тис. осіб. Зокрема, під час акцій затримали 9 громадян України.

  

11 серпня у Білорусі розпочалися страйки на підприємствах.