Новини 2020-08-31 15:36

МЗС вимагає від Росії звільнити затриманих сьогодні кримських татар

Українські дипломати закликали міжнародну спільноту продовжити активний захист прав та свобод жителів окупованого півостова.

Міністерство закордонних справ України висловило рішучий протест у зв’язку з черговою хвилею незаконних обшуків і затримань жителів тимчасово окупованого Криму. Про це йдеться у коментарі МЗС, оприлюдненому у понеділок, 31 серпня.

 

Як зазначили українські дипломати, за наявною інформацією, після проведення обшуків в будинках Айдера Кадирова (с. Розливи Нижньогірського району), Айдера Аблякімова (с. Сонячна долина Судакського району), Ридвана Умерова (м. Судак) та Енвера Топчі (смт Ічкі (Совєтський) Ічкінського району) зазначених осіб було незаконно затримано. Під час попередньої хвилі арештів у липні окупаційною адміністрацією було затримано 7 кримських татар, нагадали у зовнішньополітичному відомстві.

 

"Росія системно застосовує репресивний апарат для переслідування та боротьби із журналістами, включно з громадянськими, та активістами, продовжує політику утисків всіх незгодних з окупацією, від якої особливо страждають представники кримськотатарського народу... Вимагаємо від Росії негайного звільнення затриманих сьогодні чотирьох осіб, а також усіх незаконно утримуваних нею громадян України. На сьогодні РФ незаконно тримає за ґратами близько 100 українських громадян", - заявили в МЗС.

 

Українські дипломати закликали міжнародну спільноту продовжити активний захист прав та свобод жителів окупованого Криму та посилити тиск на Росію задля припинення нею грубих порушень прав людини на тимчасово окупованому півострові.

 

Раніше стало відомо, що прокуратура і поліція Криму порушили кримінальне провадження за фактом незаконних обшуків в будинках кримськотатарських активістів.