Новини 2020-09-17 09:49

Українські канадці засудили незаконні вироки сімом кримським татарам

У КУК просять уряд Канади відреагувати жорсткіше.

Конгрес українців Канади (КУК) рішуче засуджує неправомірні системні переслідування кримських татар, зокрема засудження сімох громадян України у справі так званої другої бахчисарайської групи "Хізб ут-Тахрір" та вимагає міжнародну спільноту відреагувати та запровадити санкції проти відповідальних російських посадовців. Про це повідомляють на сайті КУК, посилаючись на заяву президента КУК Олександра Хичій.
 

“Драконівські вироки, винесені сьогодні російським “судом” цим політичним бранцям зневажають справедливість та міжнародно визнані права людини. Канада та решта цивілізованого світу повинні рішуче відреагувати на систематичну кампанію терору, яку російський окупаційний режим веде проти кримських татар й усіх, хто виступає проти окупації Криму Росією”, - зазначив Хичій.

 

У КУК наголосили, що “імена російських “слідчих”, “прокурорів”, “суддів” та інші офіційних осіб, відповідальних за ці незаконні затримання, відомі”.

 

“КУК звертається до уряду Канади із закликом застосовувати “акт Магнітського” більш широко - так, як його було задумано, - для притягнення до відповідальності російських посадовців за порушення ними прав людини українських бранців, незаконно утримуваних у Росії, а також для накладення санкцій на порушників релігійних та культурних прав кримських татар”, - наголосили у конгресі.

 

Нагадаємо, що 16 вересня у Держбюро розслідувань заявили, що встановили справжні причини та умови, що призвели до окупації Криму. Зокрема злочинні дії із підриву боєздатності української армії розпочалися у 2012 році і тривали аж до вторгнення бойових підрозділів РФ на територію АР Крим у лютому 2014 року. Зазначається, що у скоєнні державної зради підозрюються найвищі посадові особи держави того періоду – президент-утікач Віктор Янукович, міністри оборони України Дмитро Саламатін та Павло Лебедєв, а також начальник Генерального штабу - Головнокомандувач ЗСУ Володимир Замана. 

схожі новини