Новини 2020-11-30 17:54

ЄС готує санкції проти Росії та Китаю за поширення фейків

Дезінформація може стати зброєю, і певні треті країни, зокрема РФ і КНР, раніше брали участь в поширенні фейків про COVID‑19 в Євросоюзі та по всьому світу для поліпшення власного іміджу.

Європейська комісія готується запропонувати, щоб Євросоюз вперше ввів санкції проти Росії або Китаю за поширення фейків. З початку моніторингу зафіксовано понад 10 000 фактів прокремлівської дезінформації, 500 з них – про COVID-19. Про це пише "Радіо Свобода" з посиланням на проект документа, який є у розпорядженні редакції.

 

Повідомляється, що Єврокомісія має намір наступного тижня подати План дій європейської демократії. У ньому говориться, що Євросоюз зобов'язаний більш системно використовувати весь спектр інструментів в боротьбі з іноземним втручанням.

 

"Можливі способи реалізації цього варіюються від публічного виявлення часто використовуваних методів (щоб зробити їх непридатними для експлуатації) до накладення санкцій після повторних порушень", – йдеться в документі.

 

Також у ньому йдеться, що дезінформація може стати зброєю, і певні треті країни, зокрема Росія і Китай, раніше брали участь в поширенні фейків про COVID‑19 в Євросоюзі та по всьому світу, щоб "поліпшити власний імідж".

 

Крім того, у Плані дій є інформація про те, що оперативна група East StratCom на сьогодні виявила понад 500 прикладів російської дезінформації про COVID-19 у цьому році та понад 10 000 прикладів фейків Кремля з початку моніторингу в 2015 році.

 

Також пропонується посилити правила ЄС для онлайн-платформ, які можуть використовувати для розповсюдження фейків.

 

Нагадаємо, 25 листопада Кабінет Міністрів України продовжив торговельні санкції щодо товарів походженням із Російської Федерації ще на рік - до 2022 року. 

схожі новини