Новини 2012-04-28 13:33

За 10 років в Україні за державну зраду засудили 7 людей

Впродовж 2001-2011 років у провадженні слідчих органів СБУ знаходилося 17 кримінальних справ, порушених за статтею 111 Кримінального кодексу України («державна зрада»). З них у 4 кримінальних справах засуджено 7 осіб. Про це на запит Тижня повідомила прес-служба СБУ.

«На даний час у провадженні знаходиться 1 кримінальна справа вказаної категорії», – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, тимчасова слідча комісія Верховної Ради, яку очолює депутат від Партії регіонів Інна Богословська, зібрала докази, які нібито вказують на вчинення екс-прем'єром Юлією Тимошенко державної зради. Депутати вирішила передати її звіт Службі безпеки та Генеральній прокуратурі, а також в Раду Європи, Парламентську асамблею Ради Європи, Європейському парламенту, головам держав, урядів і парламентів країн-членів ЄС, Росії, США, Канади, а також генсекам ООН та ОБСЄ.

Зокрема, у відповідному проекті постанови, який підтримали депутати від більшості, з-поміж іншого йдеться, що Тимошенко порушила Конституцію й демократичні принципи роботи Кабміну, закріплені законом про уряд.

"У діях прем'єр-міністра України Тимошенко Ю.В. вбачаються ознаки карних злочинів... які виходять за рамки перевищення влади й службових повноважень, у яких Тимошенко визнана винною судом. Серед ознак інших злочинів дії Тимошенко мають й ознаки державної зради", - сказано в постанові.

схожі новини