Новини 2012-05-24 12:52

Янукович наказав Пшонці розібратися з держорганами, які тиснуть на підприємців

Президент Віктор Янукович доручив генеральному прокуророві Віктору Пшонці захистити малий і середній бізнес від тиску державних органів. Про це він сказав на засіданні Ради регіонів.

Президент зазначив, що багато спілкується із громадянами та підприємцями і чує їхні скарги на тиск, що чиниться. "Той тиск, який сьогодні є з боку державних органів - органів, які покликані здійснювати правоохоронні, контрольні функції, але ніяк це не повинно перешкоджати розвитку бізнесу, роботі органів місцевого самоврядування та інституту представників громадянського суспільства", - сказав він.

"Першочергове завдання контролюючих органів, в тому числі, МНС в регіонах, це і пожежна охорона, санітарно-епідеміологічна інспекція, архітектурні управління ... які є головними порушниками цих законів - я просив би розглянути це питання, і дати поштовх тому, щоб ця робота була проведена в короткий час, і там, де є порушення законів - негайно припинити, а порушників покарати", - сказав глава держави.

При цьому Янукович звернувся до генпрокурора Пшонки із проханням розібратися в цій ситуації. "Просив би генерального прокурора розглянути це питання окремим рядком, проаналізувати, скільки є скарг від представників малого та середнього бізнесу, з погляду регіонів провести такі координаційні наради", - сказав президент. Крім того, він доручив керівництву правоохоронних органів також звернути особливу увагу на такі ситуації, виїжджати в регіони і розбиратися з ними безпосередньо на місцях.

Янукович висловив думку, що в умовах реформування держави такі ситуації підривають довіру громадян до влади і їх можна розцінювати як провокаційні та злочинні.

Нагадаємо, у лютому Янукович вимагав від Державної податкової служби та інших контрольних органів припинити тиск на бізнес. Ще раніше, у січні Янукович визнав, що тиск на бізнес нівелює усі реформи.