Новини 2013-01-07 20:31

У Дніпропетровську почали відроджувати традиції колядування просто неба

Майже півсотні мешканців Дніпропетровська з колядками та вінчівками пройшли центральними вулицями та скверами міста 7 січня.

Аматорський гурт колядників узяв за мету відроджувати традицію різдвяних співів просто неба. До цього перформансу люди готувалися кілька днів. Разом вони вивчили десяток традиційних українських колядок, і популярних, і автентичних, записаних у селах центральної України. Вивчити всі пісні не встигли, відтак деякі виконували з аркушів.

Хоча традиційно колядки – це пісні, що прославляють Ісуса Христа та Матір Божу, але колядувати на вулиці Дніпропетровська вийшли не тільки християни, до них долучились представники інших конфесій.

Пройшовши святковою ходою, колядники роздали перехожим декілька кошиків солодощів. Кожен охочий також міг отримати тексти колядок і долучитись до гурту.

Різдвяна коляда у Дніпропетровську, за задумом організаторів, має стати традиційною. Вже 8 січня планується «водити козу» просто неба, біля центральної ялинки.

Як повідомлялось, у Сімферополі 7 січня вдруге відбулася Різдвяна хода звіздарів, організована вчителями та учнями Української школи-гімназії.