Новини 2013-12-02 18:00

Політолог: За слабкості влади з ПР можуть вийти ще три десятка депутатів

Поки що про розкол у ПР говорити рано. Таку думку в коментарі Тиждень.ua висловив директор політико-правових програм Центру Разумкова Юрій Якименко.

«Поки не варто говорити про розкол у ПР, зараз є тільки бажання  і непідтверджені наміри про вихід із фракції ПР кількох депутатів. Звичайно, це ті депутати, які найменше пов’язані із донецькими групами, які приєдналися до партії пізніше з тих чи інших міркувань – чи то Інна Богословська, чи то Давид Жванія», – зазначив Якименко.

За його словами, розколом ПР це назвати не можна, адже «всі ключові фігури на своїх постах».

Також заяви регіоналів про вихід із партії не вважає розколом ПР голова Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко.

«Справді, частина депутатів планує це зробити, дехто засуджує дії міліції, але думаю, що значна частина депутатів цієї фракції коливається. Вони будуть чекати, на чиєму боці буде перевага», – вважає Фесенко.  

За його словами, вони підтримають того, хто буде перемагати – опозиція чи влада.

«З ПР можуть вийти ще 20-30 осіб, вони можуть домовлятися із опозицією, проте більша частина депутатів ПР - досвідчені, тому вони оберуть очікувальну позицію. Але коли вони відчують слабкість влади, зрозуміють, що ні президент, ні прем’єр не повертаються, і якщо Західна Україна перейде під пильний контроль опозиції, то деякі регіонали підтримають опозицію або ж збережуть нейтралітет» – прогнозує політолог.

На його думку, вихід депутатів із ПР – це «реакція на слабкість влади».

«Поки буде зберігатися контроль влади, поки силові структури будуть на боці влади й буде загроза того ж надзвичайного стану, регіонали чекатимуть і не будуть голосувати проти Азарова, тому що бізнес є бізнес», – заявляє Фесенко.

Як стверджує політолог, у нього є передчуття, що завтра частина депутатів не приїде у ВР, «враховуючи, що буде часткова блокада уряду».

«Банально, що не буде голосів за відставку уряду. Навіть ті, хто хотів би відправити уряд Азарова у відставку, просто зможе уникнути процедуру голосування», – прогнозує Фесенко.

Як повідомлялось, на Львівщині розпочалася самоліквідація Партії регіонів.

Крім того, за останні дні про вихід з лав Партії регіонів оголосили четверо депутатів – Інна Богословська , Давид Жваніянія, Микола Рудьковський та Володимир Мельниченко

Нагадаємо, депутат від Партії регіонів Віктор Бондар прогнозує вихід близько 20 депутатів з фракції через розгін мітингу на Майдані Незалежності в Києві 30 листопада.

схожі новини