Прес-релізи 2020-11-23 13:09

Корисні іграшки для малюків

Більшість виробників іграшок пропонують свою продукцію дітям старше 3-х років. Батькам часто складно визначити які саме розваги підходять для однорічного малюка. У такому віці вже є ряд необхідних навичок – він добре сидить, може утримувати предмети у руці, розрізняє основні кольори, бачить навколишній світ так само як і дорослі. Саме час оновити іграшкову колекцію. 

Цікаві пропозиції

У каталозі інтернет-магазину panama.ua представлено багато оригінальних моделей для дітей 1-2 років. Зупинимося докладніше на деяких з них:

  • Пірамідка. Знайомство з такою моделлю починаємо приблизно у рік. Спочатку передбачається виконання простих дій – зніми, поклади. У 1,5-2 роки вже можна збирати конструкцію у традиційному порядку, а також малюк повинен розрізняти елементи за розміром і кольором. Потім ускладнюємо завдання – розбираємо конструкцію й знову складаємо її у зворотному порядку. Застосування різних методів збирання дозволить встановити яка рука є провідною, а точність нанизування елементів на вертикальний стрижень продемонструє рівень моторно-рухової активності. Правильна установка елементів у звичному й зворотному порядку свідчить про те, що у дитини вже сформовані поняття вище-нижче та більше-менше. Пірамідки по висоті поділяються на три основні групи маленькі до 20 см, середні – 20-40 см і великі – до 140 см. Підбирають так, щоб дитина, сидячи могла дотягнутися до верхівки.
  • Сортер. Дуже корисна, цікава іграшка, яка розвиває уважність, координацію рухів, логічне мислення. Класична модель – це куб з отворами різної форми, в які потрібно вставляти фігурки, що входять у комплект. Оскільки кожен отвір відповідає певній деталі, малюкові належить відчути безліч різних емоцій – від обурення до захоплення, поки він навчиться встановлювати відповідність між елементами й отворами.
  • Каталка. Перші впевнені кроки малюк зазвичай робить від 9 до 16 місяців і йому потрібен напарник у вигляді іграшки. Каталку так весело тягнути за мотузку. Для першого знайомства краще вибрати просту модель, а потім варіанти з додатковою рухливістю (наприклад, метелики, які махають крилами) або зі світловими й звуковими ефектами.
  • Музичні варіанти. Хоча батьки не дуже люблять купувати ксилофони, барабани, бубни, дудочки, маракаси через певний шум, але вони допомагають у розвитку слуху, викликають позитивні емоції.
  • Кубики, пазли, конструктори. У цьому віці малюк не зможе грати з такими наборами, які складають більше 2-4-х предметів. Кубики можна використовувати, як будівельний матеріал, а також просто виймати й складати їх у коробку.
  • Книжки-іграшки. Тут важливо враховувати вік дитини. Сьогодні багато видавництв пропонують літературу з яскравими, тематичними ілюстраціями, в яких окремі елементи виконані з пластику та доповнені блискучим декором. Але для першого знайомства краще вибрати зображення веселих звіряток, адаптованих для дитячого сприйняття. Текст – короткий вірш чи речення, яке пояснює ілюстрацію. Поступово розширюємо бібліотеку й включаємо до неї книжки-панорамки, які розкриваються на 360 градусів, а також варіанти з висувними елементами.
  • Юний рибалка. Гра в риболовлю виробляє у дитини цілеспрямованість, уважність. Вибираємо варіанти з великою рибкою, яка кріпиться до вудки за допомогою магніту.

 

Розвивальні іграшки для дітей до 2-х років повинні мати прості форми, яскраві основні кольори, виготовлятися з натуральних матеріалів з використанням нетоксичних барвників, а також відрізнятися високою функціональністю. З використанням такої моделі можна придумати різні за змістом ігри для розвитку пам'яті, логіки, дрібної моторики.