Політика 2014-05-24 16:30 Казанський Денис
  ▪   Донецьк

Донецьк: вибори з ймовірністю 0,01%

Виборів президента в Донецьку не буде. У цьому не залишається вже ніяких сумнівів. За день до голосування жителі обласного центру так і не отримали запрошення на виборчі дільниці, жодних зовнішніх приготувань до виборчого процесу не видно, дільниці, де зазвичай проходить голосування, стоять порожніми – ні кабінок, ні урн

Виборів і не може бути, тому що в окружні комісії Донецька навіть не завезли бюлетені. Про це повідомило джерело в одній з виборчих комісій. Члени комісій за його словами попросту бояться виходити на роботу. Терористи, що контролюють регіон, вже багато разів погрожували їм фізичною розправою.

Деякі члени ОВК викрадені терористами і взяті в полон. Зокрема, до теперішнього часу не відоме місцезнаходження глави ОВК № 43 Романа Кудрявцева, який вчора був викрадений сепаратистами. За деякими даними, він був вивезений в Слов'янськ. Глави ОВК в інших містах регулярно отримують послання і телефонні дзвінки з погрозами. Ось таку записку з прокляттям у себе на дверях знайшов член комісії з Авдіївки.

Як правило, після таких випадків люди відмовляються брати участь у виборчому процесі.

Місцями комісії відверто саботують виборчий процес, явно підігруюючи сепаратистам.

Читайте також: Луганськ. Вибір неможливий

Так керівник юридичної служби Донецької обласної організації ВО "Свобода" Дмитро Остапенко, що мешкає у Шахтарську, повідомив, що вірогідність проведення виборів у виборчому окрузі №55 (міста Шахтарськ, Зугрес та Харцизьк) дорівнює 0,01%.

«Сьогоднішнє засідання ОВК завершилося фіаско. Завдяки істерії, яку роздмухували протягом тижня члени ОВК від представників Партії Регіонів, склалася ситуація, за якої час втрачено, а зроблено аж нічого. Після візиту представників ДНР у понеділок за цілий тиждень комісія не змогла навіть офіційно звернутися до міліції, не кажучи вже про інші органи та структури, відповідальні за проведення голосування. Апофеозом цієї історії був заздалегідь вимкнений (невідомо ким, зрозуміло ж) факс, з якого члени окружкому очікували письмових вказівок з ЦВК, допоки представники Порошенка та Тягнибока не запропонували його увімкнути. Після цього окремі члени комісії почали обдзвонювати виборчі дільниці із запитаннями до членів, а чи добре вони подумали, а чи готові ПОПРИ ВСЕ продовжити роботу, а чи не страшно і все в такому ж дусі. Цілком зрозуміло, авжеж, що вони не очікували цілої зливи заяв про відмову працювати в ДВК, але це, на їх "превеликий" подив все ж сталося.Підсумовуючи все це, хочу сказати, що зрив виборів на території 55-го виборчого округу - прямий саботаж, підготовлений та виконаний окремими членами ОВК, а тому це буде на їхній совісті, якщо, звісно, вони мають хоча б краплину цієї людської якості», - написав Остапенко.   

Читайте також: Донбас повертається у Дике поле

За минулі тижні ОВК пережили цілий шквал атак. Повідомлення про це в українських ЗМІ нагадують фронтові зведення.

15 травня бойовики напали на ОВК округу № 54 у Торезі. Вони змусили членів комісії залишити приміщення, опечатали його і забрали ключі від сейфа, в якому знаходилась документація та печатка.

20 травня окрузі № 46 (місто Артемівськ) терористи напали на ОВК і вкрали всю документацію комісії. Члени окружкому встигли покинути приміщення до приїзду бойовиків.

В Макіївці округи № 56 і 57 були повністю розгромлені терористами "Донецької народної республіки" увечері 22 травня. Усю документацію нападники спалили прямо на місті.

Читайте також: Хто керує донецьким бунтом?

Очевидно, що не працюють ОВК в Горлівці, Слов'янську і Краматорську, що знаходяться під повним контролем проросійських бойовиків.

Шанс провести вибори в Донецькій області мають лише кілька районів, що знаходяться зараз під контролем українських військових. Це округи, що примикають до Дніпропетровської області - Добропільський, Олександрівський і Великоновосілківський райони. На даний момент ОВК там сформовані і повністю готові до виборчого процесу. Під питанням досі залишається ситуація з виборами в Маріуполі.

Терористичним формуванням, схоже, вдалося досягти своєї мети і практично повністю виключити Донеччину з виборчого процессу. І хоча висока явка в інших регіонах країни зможе легітимізувати виборчий процес в цілому, дві східні області фактично будуть мати ще один привід не визнавати над собою владу Києва.