Суспільство 2016-10-27 15:04 Буткевич Богдан

Воля до «Нашого краю»

У Верховній Раді невдовзі може утворитися нова група з двох наявних депутатських об’єднань

Процес народження нового об’єднання в парламенті виходить на фінішну пряму. Мова про партію «Наш край», паралельну колону Банкової, до якої ввійшли персонажі, котрих ніяк було взяти до Блоку Петра Порошенка, але й не залучити до владної колоди не можна. Насамперед новий організм має постати на основі депутатської групи «Воля народу», з якою, здається, домовленість уже діє. Про це свідчить призначення головою Київської обласної державної адміністрації Олександра Горгана (Ляльки) — протеже Ярослава Москаленка, лідера цього депутатського об’єднання. Пікантності додає нюанс, що більшість депутатів групи — колишні регіонали, які ще й голосували за диктаторські закони.

Але цим плани президентської Адміністрації, точніше Віталія Ковальчука, першого заступника її глави, не обмежуються. Планується входження до нового об’єднання, що має застовпити в уяві виборців назву партії, на яку, своєю чергою, робитиме ставку команда Порошенка, і частини іншої депутатської групи — «Відродження». Видається, що в парламенті з’являється новий центр впливу, який в умовах постійної нестачі голосів у провладній коаліції матиме шанс на споконвічну мрію будь-якого українського парламентарія — «золоту акцію».
Отже, минулого тижня нарешті дійшла до своєї розв’язки інтрига з призначенням очільника Київщини.

Ним став голова Вишгородської райдержадміністрації. До 2008 року він мав прізвище Лялька, котре з незрозумілих причин змінив на нинішнє — Горган. Як зазначав журналіст Сергій Руденко, «це той самий Лялька, який входив до керівництва Українського національного комітету молодіжних організацій (УНКМО), починаючи із 1999 року. Ця структура спершу була дотична до спікера парламенту Олександра Мороза та екс-глави президентської Адміністрації Віктора Медведчука і брала участь у розподілі державних коштів між молодіжними й дитячими організаціями».
Якщо трохи докладніше, то Горган (Лялька) входив за часів Леоніда Кучми до складу такої собі Національної ради з питань молодіжної політики при президентові. Прикметно, що її головою був не хто інший, як той-таки Медведчук. Потім пан Лялька належав до чільної п’ятірки так званого Блоку української молоді, технічного проекту СДПУ(о).

Згодом заснував громадську організацію під знущальною назвою «Молодь проти корупції», а 2006 року став депутатом Вишгородської міської ради за виборчим списком партії «Пора», яку очолював майбутній панамський утікач Владислав Каськів.

Наприкінці серпня розпочалась операція «Наш край». Тобто перемовини з групами «Воля народу» та «Відродження» про нове депутатське об’єднання

У 2008 році наш герой очолив КП «Київський водний стадіон», під час керування яким зазнав численних звинувачень у хабарництві. Надалі, від 2012-го, почав раптове занурення в лави патріотичної громадськості. Як і чимало інших прихованих агентів впливу enfant terrible української політики та за сумісництвом кума Путіна. Лялька встиг побути активістом акції на захист державної мови біля Українського дому 2012 року та Майдану. І ось тепер здобув таку смачну посаду, як голова Київської обласної держадміністрації, пробувши рік очільником хлібної в сенсі землі Вишгородської РДА.

Головне питання — чому? Адже подейкували, що крісло відійде Льву Парцхаладзе. Однак в останній момент — усе ж таки Горган (Лялька). Як твердять джерела Тижня в АП та парламенті, причина досить проста. Але складна в сенсі наслідків. Отже, за цим призначенням ховається ціла велика комбінація, яку проводить Банкова в намаганнях зцементувати коаліцію. Чи навіть не так: забезпечити сталу кількість голосів для постійного, а не інфарктного голосування в стилі «на це питання тягнемо до зали і мертвих, і живих, і ненароджених, а потім усі знову розбігаються як пісок крізь пальці».

Очевидно, що в умовах, коли з тієї ж таки фракції БПП до зали ходить 80–90 депутатів зі 126, то голоси треба десь шукати. І вони завжди знаходились у двох групах: «Воля народу» та «Відродження». Однак це постійно коштувало якихось поступок. У посадах, грошах, гарантіях непереслідування тощо. Пригадаймо хоча б слова генерального прокурора Юрія Луценка про торги між ним та Віталієм Хомутинніком, лідером «відродженців».

Читайте також: Оприлюднено рейтинг найбільших замовників "джинси" у пресі – інфографіка

Здається, Банковій набридло займатися цим постійним збиральництвом. Тому наприкінці серпня розпочалась операція «Наш край». Тобто перемовини із цими двома групами про об’єднання в нове збіговисько нардепів під партійним брендом, який створила сама ж таки АП понад рік тому. Для того щоб зібрати формально під свої знамена всіх колишніх регіоналів та «міцних господарників», котрі надто замазані, щоб відкрито брати їх до складу БПП, але й надто потрібні, щоб просто відпустити. Особливо ж мерів міст і селищних голів. А тому іноді цю політсилу називають «партією мерів». Співголови її як один екс-регіонали: Олександр Мазурчак, Олександр Фельдман, Юрій Гранатуров, Антон Кіссе та Сергій Кальцев.

І ця ставка на торішніх місцевих виборах цілком спрацювала. «Наш край» отримав десятки мандатів в обласних та районних радах. Щоправда, у ВР формально немає нікого від цієї партії, яку курирує в АП Віталій Ковальчук, справжній майстер підкилимних виборчих технологій. А голосів не вистачає. Тим більше що між ним та Ігорем Кононенком точиться постійна боротьба за збирання голосів і вплив. Тому було прийнято рішення забезпечити собі нарешті нормальний кадровий резерв у вигляді «Волі народу».

Окрім голосів, ідеться про розкрутку політичної сили. Якщо назва останньої постійно проговорюватиметься в парламенті, це різко підвищить її впізнаваність. А значить і шанси на те, що нинішня владна команда зможе опертися на «Наш край» як на другу свою колону, чи то пак ногу. Тож зараз потрібні ті, хто згоден себе так назвати. А в «народовольців» зібралася така публіка, що їй перефарбуватися чи перейменуватися — жодних проблем.

Отже, головою є згаданий Ярослав Москаленко, бізнес-партнер клану Кацуб, один із яких нині заарештований у зв’язку зі справою сумнозвісних «вишок Бойка». Користується послугами помічниці на ім’я Наталія Іванівна Кацуба. Свою кар’єру зробив саме у Вишгороді, де 2006 року був обраний депутатом райради. Як і пан Горган (Лялька), з яким пана Москаленка поєднують давні дружні та ділові стосунки. За Януковича кар’єра останнього пішла вгору. Від квітня 2010-го він голова Вишгородської райдержадміністрації. А від серпня того самого року — перший заступник голови Київської ОДА. 2012-го був обраний депутатом Верховної Ради від Партії регіо­нів в одномандатному окрузі № 96. У 2014-му знову стає нардепом, щоправда, вже як самовисуванець (подейкують, за підтримки БПП) там-таки. За інформацією Тижня, саме призначення давнього товариша Горгана (Ляльки) на посаду київського обласного очільника є однією з умов пакетної угоди між Банковою та «Волею народу» про ребрендинг.

Читайте також: Суд повернув державі земельну ділянку в Борисполі вартістю 28 млн гривень

Окрім Москаленка в цій фракції чимало одіозних персонажів. Степан Івахів, заступник її голови, колишній партнер нині покійного Ігоря Єремеєва, має вигляд ще більш-менш пристойний. А от постать того ж таки Олеся Довгого, члена «молодої команди Черновецького» й чи не найголовнішого творця безпрецедентного дерибану столичної землі, нічого, крім огиди, не викликає. А ще ж є одіозний екс-регіонал, власник заводу «Мотор Січ» у Запоріжжі В’ячеслав Богуслаєв, якого постійно звинувачують у тому, що його підприємство й далі співпрацює з російським агресором під час війни. А молодший партнер зловісного дуету Дмитра Фірташа — Сергія Льовочкіна Іван Фурсін? Чи ще одна Фірташева людина — харків’янин Анатолій Гіршфельд? А «вічно потрібний країні» екс-спікер Верховної Ради Володимир Литвин, вірна обслуга ПР часів її розквіту? А скандальний екс-комбат «Айдару», якого багаторазово звинувачували в різноманітних злочинах, Сергій Мельничук? На цьому тлі «юний орел» Михайло Поплавський сприймається навіть як позитивний персонаж. Отже, невдовзі всі ці люди з великою часткою імовірності стануть прямими політичними партнерами Банкової.

Але плани АП ширші: мова і про приєднання до нової групи «Наш край» частини депутатського об’єднання «Відродження», яку нерідко пов’язують з олігархами Ігорем Коломойським та Віктором Пінчуком. Передусім ідеться про й так уже співголову «Нашого краю» Антона Кіссе, який є членом «відра», а також про співголову групи Віктора Бондаря. А ще потенційними кандидатами на перехід є одіозний Антон Яценко, екс-бютівець, що став тушкою у 2011 році, та регіонал із Київщини Геннадій Бобов. Як бачимо, дуже навіть мила компанія збирається. До речі, якщо все так і відбудеться, як планують, то «Відродження» припинить існування. Проти цього різко виступає згаданий Віталій Хомутиннік, який у цю схему наразі не вписався. Але його думка вже мало що змінить. Бо ставки Банкової на «Наш край» чималі.

схожі публiкацii