Авто 2017-09-11 16:26

Новий Crafter. Новий вимір

Бренд Volkswagen Комерційні автомобілі представив у Києві перед клієнтами та представниками преси новий фургон Volkswagen Crafter – інноваційний, універсальний та економічний як ніколи.

Абсолютно нова розробка ходової частини з електромеханічним підсилювачем рульового управління, надійні економічні двигуни, які оптимально підходять як для переїздів на довгі дистанції, так і для інтенсивного руху в місті, продумані рішення для більш легкого завантаження та розвантаження, практична підготовка до переобладнання, ергономічне робоче місце водія, а також ціла низка систем підтримки водія вирізняють новий Crafter серед конкурентів.
Восени 2016 року на виставці комерційних автомобілів IAA у Ганновері експертне журі з 24 країн назвало новий Crafter “Кращим міжнародним фургоном 2017 року”(www.van-of-the-year.com).

Вже на перший погляд нескладно помітити, що Crafter перейняв риси «сімейного» дизайну та взірцеву якість свого «меншого брата», Transporter'a шостого покоління: динамічний, сучасний та маневрений ззовні, він водночас пропонує ряд переваг всередині, як, наприклад, максимально можливе корисне навантаження,  ідеальний вантажний простір об'ємом до 18.4 м³ та висоту багажного відділення до 2196 мм.

Для нового Crafter доступний широкий діапазон варіацій, навіть для великих тоннажів:  він пропонується з різною довжиною (5986 мм, 6836 мм, 7391 мм) та висотою (2355 мм, 2590 мм, 2798 мм). Окрім цього можливі варіанти з одинарною або подвійною кабіною в поєднанні з різними варіантами кузова (як, наприклад, бортова вантажівка чи шасі).

Але насамперед з практичної точки зору новий Crafter вражає своєю функціональністю, продуманими типами підготовок для виконання різних задач та оптимізованими розмірами: у версії з переднім приводом об'єм його вантажного простору досягає 18,4 м³ при дозволеній максимальній масі 3,0-4,0 т. При цьому ширина між колісними нішами складає 1380 мм, а максимальна довжина вантажного відділення - 4855 мм, що вже є найкращими показниками у цьому класі автомобілів. Завантаження та розвантаження нового Crafter стало ще простішим, а все завдяки відкриттю зсувних дверей на 1311 мм, мінімальній висоті завантаження  570 мм та опціональному відкриттю задніх дверей на 270° для передньоприводних версій.  Для надійної фіксації вантажу новий Crafter пропонує розумне рішення:  вантаж можна в прямому сенсі слова зафіксувати «з усіх сторін»: опціонально на бокові стіни, перегородку, дах та в підлогу вбудовуються такелажні планки.

Повністю заново розроблена ходова частина відтепер має комфортну передню підвіску МакФерсон, а також п'ять різних варіантів жорсткої задньої вісі з параболічною ресорою. Вперше застосований у цьому сегменті електромеханічний підсилювач рульового управління забезпечує відмінне керування, оптимізовану маневреність, а також безпечні ходові якості при будь-якій завантаженості.

Окрім того, було оптимізовано ергономіку робочого місця водія: за бажанням можна дозамовити один із трьох варіантів ергономічного крісла, схваленого німецькою асоціацією вертебрологів AGR (в рамках кампанії «Здорова спина»), з можливістю регулювання та підтримкою попереку і функцією масажу. Серійно у новому Crafter вже доступні електросклопідйомники, центральний замок з дистанційним керуванням, а також практичні та ергономічно розташовані місця для зберігання мобільного телефона, ноутбука, планшета, складної лінійки, робочих рукавиць та багато чого іншого.

Додатковий комфорт та безпеку пропонують системи підтримки водія: завдяки електромеханічному підсилювачу рульового управління, який вперше застосовується у цьому класі автомобілів, для нового Crafter буде доступна ціла низка серійних та опціональних асистентів, як, наприклад, асистент утримання смуги руху ("Lane Assist"), паркувальний асистент «Park Assist» та система контролю при русі з причепом «Trailer Assist», адаптивний круїз-контроль «ACC Follow to Stop» та система фронтального контролю з функцією екстреного гальмування у міському циклі руху "Front Assist», система запобігання повторних зіткнень, серійна система опору боковому вітру, система розпізнавання втоми водія, система управління дальнім світлом фар Light Assist та багато іншого. 

Окрім того, в новому Crafter подбали і про пасивну безпеку - з допомогою фронтальних, бокових подушок безпеки та подушок безпеки для голови водія та переднього пасажира, а також опціональних камери заднього виду, асистента виїзду з парковочного місця Rear Traffic Alert та спеціально розробленої для цієї моделі системи бокового захисту на основі сенсорів.

Новий Crafter також пропонує готові продумані рішення для переобладнання: опціональна універсальна підлога обладнана  кріпленнями для стелажів - таким чином є можливість перенесення стелажів з лізингових автомобілів або попередніх моделей. Окрім того новий Crafter стане першим автомобілем у своєму класі, який пропонуватиметься з опціональними заводськими модульними агрегатами, а саме - з додатковим компресором для холодильних установок, чотирма варіантами додаткового акумулятора, додатковим кондиціонером або другим теплообмінником для додаткової системи обігріву.

Першим на ринку України з‘явиться передньоприводний вантажний фургон Crafter у спеціальній комплектації «Profit». Crafter Profit має довжину 6836 мм, висоту 2590 мм та повну масу 3,5 т з вантажопідйомністю до 1,414 кг. У ньому встановлено дизельний двигун об’ємом 2,0 л з системою Common-Rail потужністю 140 к.с. та 6-ступінчаста МКПП. До слова, двигуни для нового Crafter були спеціально адаптовані від вимоги комерційного транспорту, а тому відзначаються високою надійністю та витривалістю.

Комфорту та зручності у щоденній роботі йому додають такі важливі системи та опції, як: кліматична установка Climatic, багатофункціональне триспицеве кермо, атермальне лобове скло з функцією обігріву, зовнішні асферичні дзеркала з можливістю електрорегулювання та підігріву, протитуманні фари з функцією статичного освітлення поворотів.

Окремо слід загадати медіа систему Composition Media з багатофункціональним сенсорним дисплеєм Plus 8”, USB-портом, функціями Car-Net та App-Connect, аудіовходом AUX, а також комплект для підключення мобільного телефону та дві розетки на 12в у кабіні.

У комплектації Profit передбачені система стабілізації автомобіля у русі ESC, антиблокувальна система ABS, система допомоги при старті на підйомі Hill Start Assist, система попередження вторинних зіткнень MCB.

Вже з кінця 2017-початку 2018 року в Україні будуть доступні для замовлення й інші версії нового Crafter – у тому числі задньоприводна версія та версія з повним приводом 4MOTION V покоління (який тепер є заводським рішенням), які можна буде комбінувати як з механічною, так і з автоматичною коробкою перемикання передач, а також модифікації «бортова вантажівка» та «шасі» - з одинарною та зі здвоєною кабіною.