Світ 2019-12-24 17:17 Марія Очеретяна

Світ про Україну. Поліпшення бізнес-середовища та продовження "саги імпічменту Трампа"

Минулого тижня іноземні ЗМІ писали про покращення економічних прогнозів для України, роль в імпічменті американського президента Парнаса та Фрумана та нові припущення у цій справі.

Колишній начальник Центрального розвідувального агенства США Даніель Гофман у колонці "Позитивний знак, що Україна відкривається для легального бізнесу" для The Hill пише, що економічні прогнози для України стають дедалі позитивнішими. "Усунення осередків корупції та сприяння економічній свободі забезпечують міжнародну підтримку, яка може слугувати потужним мультиплікатором сил для бізнесу", - зазначає автор. 

 

Він пише, що нещодавно оголошений Міжнародним валютним фондом кредит у розмірі $5,5 млрд "свідчить про певну віру в те, що президент України Володимир Зеленський може успішно стримати ендемічну корупцію в Україні та розпочати нову еру економічних реформ і зростання". 

 

"Це повинно слугувати позитивним прикладом для інших колишніх радянських республік, що таке зростання - можливе, і нагадуванням Вашингтону, що потрібно зробити для створення сильної, надійної демократії у регіоні", - вважає Гофман. Він пише, що, на його думку, іноземні інвестори, які чекають позитивних ознак того, що Україна відкрита для законного бізнесу, можуть бути "обережно оптимістичними".

 

"Але МВФ, іноземні інвестори та міжнародна бізнес-спільнота уважно стежать, чи проведе Зеленський обіцяні економічні реформи, зокрема у ситуації з "ПриватБанком", - зазначає Гофман. 

 

Читайте також: МВФ-тест. Перевірка олігархами

 

Професор Гарвардського університету та Колумбійської юридичної школи Сієра Торрес-Спелліші для Центру правосуддя Бреннан пише про роль бізнесменів Лева Парнаса та Ігоря Фрумана у справі імпічменту американського президента Дональда Трампа і відкликанні посла США в Україні Марі Йованович. "Джуліані (адвокат Трампа, - ред.) особисто поїхав до України, щоб викопати бруд, який міг допомогти переобранню Трампа на виборах 2020 року. Здається, він працював із Парнасом і Фруманом", - зазначає вона. 
 
Як пише Торрес-Спелліші, бізнесменів обвинувачують у "незаконних пожертвах в агітаційних цілях для особистої фінансової вигоди". Зазначається, що вони пожертвували $325 тис на рахунок американської організації America First Policies, створеної у 2017 році для просування політики Трампа, та кандидатів від деяких штатів. Прокурори стверджують, що бізнесмени були підставними донорами, а насправді кошти надходили з інших джерел.
 
У звіті про розслідування щодо імпічменту Комітету з питань розвідки Парнас і Фруман фігурують 103 і 41 раз відповідно. "Прокурори заявляють, що бізнесмени зіграли певну роль у відкликанні посла США в Україні Марі Йованович. У своєму обвинувачувальному висновку Міністерство внутрішніх справ описує зустріч Парнаса з "конгресменом-1", коли той переконував, що потрібно звільнити посла", - пише професор. 
 
"Схоже ,що історія Парнаса і Фрумана лише починається. На початку грудня федеральні прокурори Мангеттена заявили, що збираються висунути додаткові обвинувачення, оскільки слідчі вивчають більше доказів. 11 грудня прокурори попросили скасувати заставу Парнаса. Ми не знаємо, чи будуть Парнас і Фруман відігравати ще більшу роль у справі про імпічмент. Але їхня історія ставатиме дедалі цікавішою", - зазначає вона. 
 
 
Журналіст и Кеннет Фогель та Ендрю Крамер у тексті для The New York Times припускають, що затримка американської військової допомоги Україні влітку 2019 року могла бути пов'язана з Андрієм Теліженком, колишнім працівником посольства України у Вашингтоні, тісно пов'язаним із Джуліані, якого у Трампа могли бачити майбутнім потенційним послом України. 
 
"Його оточили союзники Трампа після того, як він стверджував, що колишній американський посол в Україні (Марі Йованович, - ред) та інші українські чиновники працювали над тим, щоб підірвати кампанію Трампа у 2016 році. Упродовж останніх місяців Теліженко тісно співпрацював із Джуліані. У рамках своєї співпраці вони разом поїхали до Угорщини та України, щоб записати інтерв'ю з колишніми українськими посадовими особами для серії програм на консервативному кабельному каналі, мета яких - зірвати процедуру імпічменту", - зазначається у тексті. 
 
Утім, зазначають автори, невідомо, чи справді команда Зеленського серйозно розглядала Теліженка кандидатом у посли.