Наука 2020-01-14 12:26 Катерина Койдан

CES 2020: захист водіїв від сонця і розумні зубні щітки

Минулого тижня у Лас-Вегасі пройшла найбільша у світі виставка технічних новинок від лідерів ринку та невеликих стартапів.

Щороку на виставці CES презентують тисячі інноваційних продуктів у найрізноманітніших категоріях, починаючи від найпрогресивніших ноутбуків, смартфонів та телевізорів, і завершуючи не надто практичними новинками на кшталт лійки для душу, під’єднаної до інтернету. Ми зібрали кілька цікавих і практичних інновацій, не оминувши і своєрідні новинки, як-то пристрій для визначення настрою вашого домашнього улюбленця.

 

Гнучкий ноутбук Lenovo ThinkPad X1 Fold
 

An open computer sitting on a tableDescription automatically generated

Вже декілька компаній представили свої прототипи гнучких ноутбуків, але схоже саме  ноутбуки Lenovo першими надійдуть до продажу. Це може бути дійсно революційним продуктом з єдиним 13.3-дюймовим 4:3 OLED дисплеєм, який можна використовувати як планшет, а можна зігнути навпіл і працювати на ньому як на звичайному ноутбуці. Однак, такий ґаджет буде не з дешевих. Попередньо, ціна в США становитиме $2499. Це, звичайно ж, якщо ви хочете бути одним з перших власників гнучкого ноутбуку. Ймовірно, згодом ціни на такі планшети-ноутбуки знижуватимуться.

 

Розумний годинник Withings ScanWatch

A clock in the middle of a watchDescription automatically generated

На відміну від конкурентів, годинники Withings вміло поєднують традиційний дизайн з усіма звичними нам функціями розумного годинника. Окрім звичайного фітнес-трекінгу та відслідковування якості сну, остання модель має дві додаткові важливі функції: виявлення ознак фібриляції передсердь (за допомогою пасивного моніторингу серцевого ритму та показань ЕКГ) та тимчасового припинення дихання під час сну.

 

Читайте також: Die Welt: Тепер інновації відбуваються без німців

 

Своєчасне виявлення ознак обох цих станів є дуже важливим для здоров’я людини, а тому вже наявність лише цих функцій викликає зацікавленість у даному годиннику. На додачу, маємо приємний дизайн та 30-денну роботу батареї. Ціна на годинники Withings ScanWatch стартує від $249.

 

Зубна щітка Colgate Plaqless Pro

A close up of a phoneDescription automatically generated

 

Більшість людей не знає, наскільки добре вони чистять зуби. Нова щітка від Colgate спробує це змінити. За допомогою оптичних сенсорів, вмонтованих у головку зубної щітки, цей ґаджет зможе у режимі реального часу визначати якість чищення зубів у тих чи інших зонах, і повідомляти цю інформацію користувачу через відповідний додаток у смартфоні. Таким чином, користувачі зможуть зосередити чищення на тих зонах, які цього більше потребують. Ціна такої інноваційної зубної щітки поки не відома, але очікується, що вона надійде у продаж вже найближчими місяцями.

 

Захист водія від сонця Bosch Virtual Visor

A person sitting in a carDescription automatically generated

 

Bosch Virtual Visor є прозорим LCD екраном, пов’язаним з невеличкою RGB-камерою, яка відслідковує, коли сонце світить водію в обличчя. Система використовує алгоритми штучного інтелекту для того, щоб локалізувати риси обличчя водія, в тому числі очі, і відслідковувати рух тіней по обличчю. Фактично, спеціальний запатентований алгоритм визначає, де знаходяться очі водія і розміщує темні секції на LCD екрані таким чином, щоб в тіні були лише очі. Таким чином, 90% екрану залишаються прозорими, дозволяючи водію максимально ефективно слідкувати за дорогою і при цьому не бути засліпленим сонцем. Така система є не лише комфортною для водія, але й забезпечує кращу безпеку руху. Наразі цей продукт ще знаходиться на стадії прототипу, але ймовірно надійде у продаж вже цього року.

 

Керування гарнітурою VR/AR подумки з пристроєм NextMind

A picture containing person, man, indoor, wallDescription automatically generated

 

Компанія NextMind здобула цьогоріч нагороду як найкраща інновація у сфері віртуальної та доповненої реальності (VR/AR), запропонувавши пристрій, що дозволяє подумки керувати будь-якою VR/AR гарнітурою. Цей пристрій кріпиться на потилиці до будь-якої пов’язки, кепки чи VR/AR гарнітури. Використовуючи можливості штучних нейромереж, а також зчитуючи нейросигнали від мозку, пристрій NextMind трансформує наміри користувача у прямі команди, створюючи таким чином симбіотичний зв’язок мозку із цифровим світом.

 

Читайте також: Емоції і алгоритми

 

Так, він дозволяє користувачам виконувати певні дії та рухатися у віртуальному просторі без використання традиційних контролерів, а лише подумки даючи команди. Таким чином, занурення у віртуальну чи доповнену реальність стає ще глибшим.

 

Жилет для зчитування настрою собаки Inupathy

A group of stuffed animals sitting next to a teddy bearDescription automatically generated

 

Незважаючи на тисячоліття, які пройшли з моменту одомашнення собак, людям все ще буває важко зрозуміти їх настрій. Компанія Inupathy вирішила змінити це за допомогою новітніх технологій. Запропонований ними пристрій складається з невеличкого монітору серцевого ритму, процесора та світлодіодного дисплею. Все це кріпиться на спеціальний жилет, доступний у п’яти розмірах, і відповідно для собак будь-якої породи від Чіхуахуа до Сенбернара. Базуючись на тому, що частота серцевих скорочень у собак зростає у випадку стресу чи тривоги, пристрій відстежує, записує та аналізує емоційний стан вашої собаки. Поточний настрій собаки відображається за допомогою світлодіодного дисплея: зелений колір означає розслабленість, червоний – стрес, а різнобарвний – загальне щастя. Відповідний додаток у телефоні надає додаткову інформацію щодо відносної частоти тих чи інших емоцій у вашого песика. Вартість та ймовірні терміни надходження цього пристрою у продаж поки невідомі.