Світ 2020-02-18 16:44 Марія Очеретяна

Світ про Україну. Полегшення від звільнення Богдана та небезпека Козака

Тиждень.ua зібрав найцікавіші згадки про Україну в світових медіа.

Минулого тижня світові ЗМІ писали про звільнення Андрія Богдана, призначення Андрія Єрмака і місце України в американській політиці. 

 

Колумніст, професор університету Джонса Гопкінса Хал Брендс у тексті "Так, Україна має значення для США" для The Japan Times пише, що хоча історія з імпічментом президента США Дональда Трампа залишилася позаду, Україна все одно має значення, оскільки вона "перебуває в центрі декількох основних питань геополітичної конкуренції".

 

"Сьогодні вона (Україна - Ред.) перебуває на передовій лінії протистояння Росії та Заходу: це місце, де військова агресія Москви була найвиразнішою. Тим не менш, Україна не є союзником США та членом Європейського Союзу; вона розташована на периферії трансатлантичних та європейських спільнот. Протягом останніх 30 років в Україні були уряди, які тісно співпрацювали з Москвою, та інші, які прагнули звільнитися від російської хватки.... Американські політичні дебати відображають ці двозначності", - зазначає він. 

 

Бренс додає, що США мають багато вагомих причин турбуватися про те, що відбувається в Україні. 

 

Співробітниця програми "Росія та Азія" британського Королівського інституту міжнародних відносин Катарина Вольчук та член правління Ради української зовнішньої політики "Українська призма" Ганна Шелест зазначають, що у 2020 році "найсильнішою підказкою щодо можливих планів Путіна щодо України є призначення Дмітрія Козака головним куратором українського напрямку".

 

"Хоча Козак сприймається деким як більш прагматичний і менш агресивний, його минуле розповідає іншу історію. Фактично, він був архітектором довгострокової стратегії щодо Молдови, яка зосереджувалася на федералізації Молдови та реінкарпорації сепаратистського регіону Придністров’я", - йдеться у публікації. 

 

Дослідниці припускають, що Козак може готувати подібний сценарій для України. 

 

Старший співробітник Атлантичної ради Андерс Аслунд коментує звільнення Зеленським колишнього глави Офісу президента Андрія Богдана. За його словами, така перестановка "викликає полегшення". 

 

"Звільнення Богдана сигналізує про відкриту війну між Зеленським та олігархом Коломойським, і це велика втрата для Коломойського", зазначає дослідник.

 

Він додає, що Андрій Єрмак, якого призначили новим главою ОП, вже продемонстрував свої навички роботи і з Адміністрацією Трампа, і з Кремлем, хоча його і звинувачують у надто м'якому ставленні до росіян.