Світ 2020-02-25 15:46 Марія Очеретяна

Світ про Україну. Успіхи у зовнішній торгівлі та бій на "Бахмутці"

Тиждень.ua зібрав найцікавіші згадки про Україну в західних ЗМІ за минулий тиждень.

Минулого тижня іноземні ЗМІ писали про зовнішню торгівлю України, бій в районі Золотого та ставлення українців до США.

 

Старший співробітник Атлантичної ради Андерс Ослунд пише, що Росія втрачає свої економічні важелі впливу на Україну, оскільки український експорт виходить на глобальний рівень. Він проаналізував дані Держстату щодо зовнішньої торгівлі України за 2019 рік.

 

"Дві великі зміни стосуються структури торгових партнерів України та складу її експортних товарів. Ключовим фактором є те, що Україна вже не є економічно залежною від Росії", - зазначає Ослунд. 

 

Також він додає, що хоча наразі експорт та імпорт між США та Україною не дуже високий, для Штатів було би природним запропонувати Україні угоду про вільну торгівлю як своєму союзнику. 

 

Журналіст Том Роган для Washington Examiner пише про спробу російсько-окупаційних військ прорвати лінію розмежування в районі Золотого 18 лютого. Він вважає, що президент США Дональд Трамп може використати цей наступ, щоб "підвести лінію в історії з імпічментом". 

 

"Президент повинен публічно закликати Зеленського припинити переговори з Росією, а натомість працювати над тим, щоб надати Україні прискорений та вдосконалений масив військових можливостей. Сюди слід віднести артилерійські системи, здатні стримувати та перемагати російські наступальні лінії", - пише Роган. 

 

"Європейському Союзу бракує рішучості чи інтересу підтримати суверенітет України. І Путін має намір перетворити молоду демократію на порожню оболонку. Тільки Сполучені Штати можуть запобігти цьому", - переконаний він. 

 

У тексті доцента Киїської школи економіки Тимофія Бріка, доцента університету Макгілла Аарона Ерліха та доцента Північно-Західного університету Джордана Ганса-Морза для The Washington Post йдеться про те, що попри поведінку Трампа під час історії з його імпічментом, США вдалося зберегти імідж держави верховенства права. 

 

Дослідники провели опитування, у рамках якого 56% українців відповіли, що імпічмент не вплинув на їхнє бачення США як зразка правової держави. 20% учасників опитування відповіли, що їхня думка про Штати погіршилася, а 23% - що покращилася. 

 

"...важливими є те, що імпічмент був не в центрі інформаційного простору України, і українці не втратили віри в Зеленського як антикорупційного реформатора, або у Сполучені Штати як зразок держави верховенства права та демократії", - йдеться у публікації. 

схожі публiкацii