Світ 2020-03-10 14:25 Марія Очеретяна

Світ про Україну. Інтерв'ю Зеленського та зміна уряду

Минулого тижня іноземні ЗМІ писали про зміну складу Кабміну, президентсво Зеленського та роль митрополита Андрія Шептицького.

Тиждень.ua зібрав найцікавіші згадки про Україну в іноземних ЗМІ за минулий тиждень. 

 

У The Guardian 7 березня опублікували інтерв'ю із президентом ВолодимиромЗеленським. У ньому, зокрема, йдеться про те, що перебування екс-міністерки охорони здоров'я Зоряни Скалецької на обсервації було ідеєю глави держави. Хоча Зеленський додав, що Скалецька погодилася на такий крок добровільно, журналісти додають, що "з посмішки президента було ясно, що особливого вибору в міністерки не було". 

 

Також глава держави під час розмови порівнював президентство із перебуванням у човні, у якому багато дір: "Ти своїми руками і ногами намагаєшся ці діри закрити. Це те, як ми живемо. Ми закриваємо діри". А так він описував проблеми в державі: "Вони - катастрофічні. Вони з'являються, вибачте, що я кажу так, як прищі у 18-річної дитини. Ти не знаєш, де і коли вони вилізуть".

 

У публікації також коментують зміну українського уряду: "Багато хто в Києві бачить зміну уряду Зеленським як ознаку того, що старі олігархічні гравці відновлюють свій вплив. Попри його заяви, що йдеться про пришвидшення реформ".

 

Історик Ліліана Гентош у тексті для The Jerusalem Post пише про митрополита Андрія Шептицького та його значення для євреїв. Вона зазначає, що він разом із українським греко-католицьким духовенством врятував майже 150 євреїв на заході Україні під час Голокосту. 

 

Науковиця зазначає, що євреї та українці повинні розвінчувати міфи та власні стереотипи про Шептицького, навіяні, почасти, радянською владою. 

 

"Я згадую тут міф про Шептицького як про запального українського націоналіста, який ґрунтується на спотворенні ставлення митрополита до радикального націоналізму, Організації українських націоналістів та Української повстанської армії. Питання про визнання... У той же час молоде покоління українців та євреїв все частіше визнає великі заслуги Андрія Шептицького", - пише вона. 

 

Заступниця директора Єврозійського центру Атлантичної ради Мелінда Герінг у колонці "Зе Енд?" пише про зміну українського уряду. Зокрема, вона називає "чесним, але недосвідченим" колишнього прем'єр-міністра Олексія Гончарука. 

 

Про новопризначеного прем'єра Герінг пише наступне: "Це цікавий вибір, оскільки особа Шмигаля не широковідома, і він змає мало управлінського досвіду: вісім місяців працював губернатором у сплячій, гірській Івано-Франківській області. Коли я розпитувала київських політиків про Шмигаля, я знову і знову чула ту ж саму відповідь: "Хто це?".

 

Вона додає, що очевидним є те, що Гончарук "перейшов дорогу" олігарху Ігорю Коломойському у намаганнях не допустити, щоб той повернув собі ПриватБанк.